logo

reklam
14 Mayıs 2015

Bulgurlu deresine köprü yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, özelliklerini yetirmiş, köprüleri yıkarak yenilerini yapıyor. Planlamalar çerçevesinde Bulgurlu Deresi üzerinde bulunan köprü yıkılarak, yerine 9 metre uzunluğunda daha sağlam ve geniş bir köprü yapılmaya başlandı.

 

988830Yapılan açıklamada, yeni köprünün, 4 metre yüksekliğinde, 8 metre genişliğinde ve çift şeritli olacağı, köprünün çevresinde ayrıca, trafik güvenliği için istinat duvarının da yapılacağı belirtildi. Köprü tamamlanana kadar bölgedeki trafik akışının Bağtepe Mahallesi-İnönü Üniversitesi yolu ile Kara Mahallesi ile Orduzu Mahallesi yolu üzerinden verildiği, demir yapıların ve temel çalışmaların sürdüğü köprünün altında akan su ise açılan hendeklerden verildiği ifade edildi.
Açıklamada, “Akçadağ’ın Kömekavak, Hisar, Sahil ve Dede Mahallelerini Malatya-Doğanşehir Karayoluna bağlayan, Sultansuyu Çayı üzerindeki köprü de yıkılarak yenilenecek. Bu köprü de 5 metre yüksekliğinde, 8 metre genişliğinde ve çift şeritli olacak. Büyükşehir Belediyesi planlamalar çerçevesinde Pütürge ilçesinde de 5 köprü yapacak” denildi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?