TürkiyeSON - 05.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Battalgazi Belediyesi Birimler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası Sona Erdi‏

Battalgazi Belediyesi Birimler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası Sona Erdi‏

Battalgazi Belediyesi tarafından birimler arası düzenlenen Halı Saha Futbol Turnuvası, final maçı ile sona erdi. Final maçını kazanan Temizlik İşleri Müdürlüğü, şampiyonluk kupasını alan taraf oldu.

Battalgazi Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen birimler arası Halı Saha Futbol Turnuvası sona erdi. Sporyum Halı Saha’da birincilik ve üçüncülük maçları oynandı. İlk maç İmar ve Şehircilik Müdürlüğü İle Zabıta Müdürlüğü arasında oynandı. Maçı 7-3 kazanan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü turnuvada 3’üncü olurken, Zabıta Müdürlüğü 4’üncü oldu. Son olarak oynanan final maçı Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü arasında oynandı. Maçı 3-1 kazanan Temizlik İşleri Müdürlüğü turnuvada şampiyon olurken, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü de ikinci oldu. Maçı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Zafer Kırçuval ve bazı birim müdürleri ile belediye çalışanları izledi. Maç sonrasında kupa töreni yapıldı. Turnuvanın şampiyonu Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün kupasını Başkan Gürkan verdi. Burada konuşan Başkan Gürkan, turnuvanın önemine dikkat çekerek, ” Türkiye’de ses getiren temizlik noktasında Malatya ve Battalgazi’yi Türkiye’ye tanıtan ve Türkiye’de bir standart oluşturan birimizde temizlik işleri ve her konuda birinci olan Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün personeli bugünde futbolda birinci oldu. Sizleri tebrik ediyorum, sizleri kutluyorum. Tabi öncelikle bu sportif karşılaşmaya dahil olan tüm birimlerdeki sporcu arkadaşları kutluyorum. Belediyeleri sadece hizmet anlamındaki bir belediyecilik anlayışı içinde değerlendirmek doğru bir yaklaşım değildir. Biz belediyeciliğin aynı zamanda sosyal ve kültürel  belediyecilik anlamında da bir manidarlığı olması gerektiğine inanan ve sadece bu halka ve hedef kitlesinin yanında kendi çalışanlarına da bu belediye hizmet birimlerinde ana temeller oluşturduğumuz kültürel ve sosyal belediyeciliği de yansıtmamız gerekiyordu. Bu anlamda bizim Hukuk İşleri Müdürümüz bir organizasyon yaptı. Bu organizasyon  kapsamında belediyemizin bütün birimleri müsabaka sonucunda birinci, ikinci ve üçüncü takım belirlendi. Bugün birincilik takımı olarak Temizlik İşleri takımımız birinci oldu.Ben Temizlik İşleri takımını tebrik ediyorum. Yöneticilerini kutluyorum.Bu organizasyonda emeği geçen başta Mete kardeşimiz olmak üzere tüm yöneticileri ve bu organizasyon içerisinde beden terbiyesinden hakem olarak buraya gelip bu maçları yönetme noktasında gayret gösteren hakemlerimizi ve bu sahayı bize tahsis eden Mücahit beyi de tebrik ediyorum, kutluyorum” dedi.

Şampiyonluk kupasını alan Temizlik İşleri Müdürlüğü takımı, şampiyonluk kutlaması yaptı. Kupa töreninde ikincilik, üçüncülük ve dördüncülük kupalarının yanı sıra en centilmen takım seçilen Proje Birimi Müdürlüğü’ne de centilmenlik kupası verildi.

Turnuvada gol kralı olarak Hasan Coşkun, en iyi oyuncu Selçuk Karakaş, en iyi kaleci de Ümit Üçdemir seçildi. Hediyelerini alan oyuncular, maç sonrası yaptıkları açıklamalarda turnuvanın önemine ve her zaman bu tür etkinliklerin yapılması gerektiğine dikkat çektiler.

Sporyum Halı Saha Yöneticisi Mücahit Yanar’da,  “Battalgazi Belediye başkanımızın katkılarıyla sporu ve sporcuyu desteklemek amacıyla yaptığı bu organizasyonda katılan bütün takımlarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca bu turnuvada birinci gelen Temizlik İşlerine ve diğer katılan tüm takımlara sporyum halı saha olarak teşekkür ederiz” dedi.

Kupa töreni sonrası Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın penaltı atışı ile turnuva etkinliği sona erdi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: