26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Aydın, “Gazetecilik geçmişten günümüze önemli bir gelişme gösteren, yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sosyal ortamda da etkinliğini her geçen gün arttırmaktadır. Basınımızın gösterdiği gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakârca sahada yapan basın çalışanlarına aittir. Türkiye’nin demokratik, şeffaf ve hür bir ülke olarak ilerlemesinde vazgeçilmez unsurlardan biri de özgür ve tarafsız basındır. Günümüzde ülkelerin itibarı, farklı görüşlerin demokratik bir zeminde ortaya konabilmesi, değişik bakış açılarının ifade edilebilmesi, serbestçe tartışılabilmesi ve kamuoyunun bütün tartışmaların takipçisi olabilmesiyle yükselmektedir. Bu nedenle, basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması, demokrasimizin sağlıklı bir şekilde işlemesi açısından “haberci ahlakı” anlayışı içerisinde kalarak haber yapmaları önemlidir.

Basın özgürlüğünün korunması kadar önemli bir başka husus ise, bu özgürlüğün istismar edilmemesi yanında, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkelerin üstün tutulmasıdır. Türk basınının bu anlayışla daima sorumluluklarının bilinciyle hareket edeceğine, ülkemizin demokrasi, hukuk devleti ve insan hakları konusunda en ileri standartlara ulaşması çabalarına katkılarını sürdüreceğine inanıyorum. Ülkemizde ve Sivas’ımızda her alanda gösterilen büyüme ve gelişme hamlelerinin kamuoyuna etkili ve verimli bir şekilde aktarılmasının yanında, ülkemizdeki demokratikleşme sürecine de önemli bir işlerlik kazandıran gazetecilerimizin, zorlu ve yorucu şartlar altında görev yaptıklarının bilinci içerisindeyiz. Yazılı ve Görsel Sivas basını çalışanlarımızın ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, Özellikle 15 Temmuz sürecindeki yoğun çalışmalarından, vatanının ve milletinin yanında yer almalarından dolayı teşekkür ediyor, başta Şehit Gazeteci İsmail Güneş arkadaşımız olmak üzere tüm şehit gazetecilerimizi ve şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyorum.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.