TürkiyeSON - 21.05.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

100 bin fidan dikilecek

100 bin fidan dikilecek

Battalgazi Belediyesi tarafından 2015 yılı içerisinde5i gerçekleştirilecek

Bu kapsamda fidan dikim çalışmaları, Battalgazi ilçesinin muhtelif bölgelerinde devam ediyor. Bu güne kadar 10 binin üzerinde fidan dikimi yapıldı.

Battalgazi Belediyesi tarafından 100 bin adet fidan yıl içerisinde toprakla buluşturulacak. Battalgazi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından fidan dikim çalışmaları, belirlenen alanlarda devam ediyor. Bu kapsamda, Karahan Mezarlığı, Orduzu Kaldırım Mahallesi, Hacı Ahmet Akıncı Lisesi, Hidayet Ortaokulu, Alişar, Yarımcahan, Bulgurlu, Vaiz Pınar Camii, Karaköy, Kadıçayır, Hidayet ve Çolaklı’da fidan dikimi gerçekleştirilirken, bu güne kadar 10 binin üzerinde fidan dikimi yapıldığı kaydedildi. Fidan dikimi çalışmaları kapsamında son olarak Çolaklı Mahallesi’nde fidan dikimi gerçekleştirildi. Burada konuşan Çolaklı Mahallesi Muhtarı Şahin Çolakoğlu, “Başta Battalgazi Belediye başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum. Çolakoğlu’nda mezarlıklarımıza yapılan ağaçlandırma çalışmalarından ötürü mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam

Battalgazi Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Haluk Şener ise, fidan dikim çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “ Battalgazi Belediyemizin Çolakoğlu mahallesine ağaç dikiminden dolayı buradayız. Orman Genel Müdürlüğü kanalıyla ve başkanımızın yoğun girişimleri sonucunda, belediyemize temin ettiği fidanlarımızı sahada toprakla buluşturuyoruz. Bugün Çolakoğlu Mahallesi’nde mezarlık ve cami etrafını ağaçlandırıyoruz. Mahallemizde 700 fidanı toprakla buluşturuyoruz. Özellikle daha yeşil bir Battalgazi için Başkanımız Selahattin Gürkan’ın büyük çabaları var. Bizlerde Park Bahçeler Müdürlüğü olarak bu hizmet yolunda gereken yeşillendirme ve fidan dikimlerini sahada toprakla buluşturmak üzere tüm hızımızla çalışmaktayız. Bu güzel projeler için başta Başkanımızı, bugün fidan dikimine katılan muhtarımıza ve mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Battalgazi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından 25 Mart 2015 Çarşamba günü saat 13.30’da geniş katılımlı fidan dikim etkinliği gerçekleştirilecek. Eski Malatya Hasan Basri Türbesi bölgesinde gerçekleştirilecek olan fidan dikim etkinliğinde vatandaşlara fidan dağıtımının da yapılacağı belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: