TürkiyeSON - 24.02.2024 -

100 Bin Metre Kanal Temizlenecek

100 Bin Metre Kanal Temizlenecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı içinde 100 bin metre kanalizasyon hattında temizlik, görüntüleme ve arıza tespit çalışması yapacağını söyledi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, Genel Sekreter Arif Emecen ve Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Yıldıztepe Mahallesi’nde devam eden kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Geçtiğimiz günlerde MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı bünyesine alınan kanal görüntüleme robotu ve kombine kanal açma araçlarının çalışmalarını inceleyen Başkan Çakır, Malatya’nın su ve kanalizasyon altyapısının teknoloji kullanılarak yeniden planlanacağını kaydetti.
MASKİ’nin kurulduktan hemen sonra çalışmalarına hızlı bir şekilde başladığı ifade eden Başkan Ahmet Çakır, “Kent Bilgi Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi ve diğer teknolojik sistemlerinin oluşturulmasıyla birlikte MASKİ Genel Müdürlüğümüz ilçelerimizdeki kırsal bölgeler dahil sahada kontrollü, düzenli ve planlı bir şekilde çalışmalarını aralıksız yürütüyor. İlk etapta kent merkezindeki mahallelerde yapılması planlanan çalışmalar için gerekli teknik cihazları aldık. Cihazlarımızın nasıl çalıştığını görmek için incelemelerde bulunuyorum. Cihazlar sayesinde kanallar sürekli izleniyor ve kontrol altında oluyor, zaten asıl amacımızda buydu. MASKİ çalışmalarında çok önemli bir aşama kat etti. Kanal içerisindeki en ufak tıkanmalar dahil olmak üzere abone bağlantısındaki arızalar ve parsel bacası tıkanmalarını kanal robotu görüntülü bir şekilde tespit ediyor. MASKİ kanalizasyon altyapısı çalışmalarını bir standarda kavuşturmuş oldu. MASKİ, kanal görüntüleme robotu ve kombine kanal açma aracını alınmasından bu güne kadar 12 bin 500 metre çalışmayı tamamladı. Hedefimiz 2015 yılında 100 bin metrelik kanal temizleme ve görüntüleme çalışması. MASKİ bu sene bunu tamamlamış olacak. 600 muayene bacası yükseltme çalışması tamamlanmış oldu. Genel Müdürümüze, daire başkanımıza ve sahada çalışan bütün personelimize teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.