TürkiyeSON - 15.04.2024 -

100 küsur sene yaşamış..

100 küsur sene yaşamış..

Malatya  Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yaşlılar Haftası kapsamında asırlık dede Veysel Tomo’yu evinde ziyaret etti.

DSC_4304Başkan Gürkan, Yaşlılar Haftası kapsamında yaptıkları ziyarette, Veysel Tomo’nun hatırını sormaya ve hayır dualarını almaya geldiklerini söyledi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde başkan yardımcısı Muzaffer Karakuş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mercan Sarı ve Kültür ve Sosyal İşler Danışmanı Kemal Deniz ile birlikte Yaşlılar Haftası kapsamında asırlık dede Veysel Tomo’yu ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yaşlıların önemine değinerek, “Yaşlılarımızı, yaşlılar haftasına mahsus veya aya mahsus şeklinde değil de, yılın 365 günü hatırlamamız gerekiyor. Bu anlayışla hareket ediyoruz. Dünya çapında kutlanan Yaşlılar Haftası münasebetiyle bugün Battalgazi’nin en yaşlı simalarından Veysel Tomo’yu ziyaret ettik ve hayır dualarını istedik. Kendileri de hayır dualarını esirgemediler. Veysel dayı gençliğini çok sıkıntılı süreçte geçirmiş. 7 çocuğunu yetiştirmiş ve bugünde küçük evladının yanında kalmaktadır. Peygamber efendimiz (SAV) ben 3 kişiye acırım buyurmuştur. Biri varlıktan yokluğa düşmüş, diğeri cahillerin içerisinde kalan alim ve diğeri de annesi babası yanında yaşlanıp ta cennete giremeyen evlada buyurmuşlardır. Allah bizleri bu durumlara düşürmesin. Bugün bir asırlık Veysel Tomo, 100 küsür sene yaşamış ve evladı da geliniyle birlikte gayet güzel bir şekilde bakmaktalar. Bizler evladını da, gelinini de kutluyoruz. Veysel dayımıza da nice sağlıklı ömür diliyoruz. Bizlere de dualarını esirgememesini niyaz ediyoruz” dedi.

 

Asırlık dede Veysel Tomo ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hayat hikâyesinden bazı örnekler paylaştı.Ziyarette son olarak, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından yaşlılara saygı anısına asırlık dede Veysel Tomo’ya plaket ve hediye verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.