TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

1083 Konut Halk Bankası Aracılığıyla Satışa Sunuluyor

1083 Konut Halk Bankası Aracılığıyla Satışa Sunuluyor

Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları kapsamında yapılan konutlardan 1083 konut Halk Bankası aracılığıyla satışa sunuluyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HAK SAHİPLERİNE 1169 KONUT VERİLECEK

Büyükşehir Belediyesi’nden vatandaşlara büyük kolaylık

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bugüne kadar, risk taşıyan 1323 adet konut yakılırken, toplamda 4195 adet yapılan yeni konutlardan 928 adedinin hak sahiplerine teslim edildiği, 3267 konutun yapımının ise devam ettiği belirtildi.

1083 konut satışa çıkarılıyor

Proje kapsamında yapılan konutlardan 1083 konut Halk Bankası aracılığıyla satışa sunuluyor. Söz konusu konutlardan almak isteyen vatandaşların 26 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında Halk Bankası’na müracaat edebilecekleri kaydedildi.

Şehit aileleri, gazi dul, yetim, engellilere öncelik; engelli ve emeklilere kontenjan ayrıldı

Satışa sunulan 1083 konuttan 305 adedi, şehit aileleri, gazi, dul, yetim, engelli ve emeklilere ayrıldı. Satışlarda  şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlere öncelik verileceği, engelli vatandaşlara yüzde 5, emeklilere ise yüzde 25 kontenjan ayrıldığı belirtildi.

III. ve IV. Etapta evi bulunan hak sahiplerine hazır konutlardan ev alma fırsatı

Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında III. ve IV. Etapta evi bulunan vatandaşlara I. ve II. Etapta yapılmakta olan mevcut konutlardan 1169 adet  verileceği belirtildi.

Alanda evi bulunan bütün yapı sahiplerinin Paşaköşkü Su Deposu yanında bulunan Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosu’na sırayla davet edilecek ve anlaşmak isteyenlerle anlaşma yapılacak. Söz konusu görüşmelerin 20 Ekim Salı günü itibariyle başladığı kaydedildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: