TürkiyeSON - 26.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

1100 Metrelik Bağlantı Yolu Açılıyor

1100 Metrelik Bağlantı Yolu Açılıyor
Reklam

Büyükşehir, Kuzey Kuşak Yolu’nda çalışmalara devam ediyor

1100 Metrelik Bağlantı Yolu Açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi çevre yolu altında trafiği önemli ölçüde rahatlatacak ve bölgenin sağlıklı gelişmesine katkı sağlayacak olan Kuzey Kuşak Yolu ile birlikte bağlantı yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında Çarmuzu-Ağaç Sanayi Sitesi – Kuzey Kuşak Yolu arasında 50 metre genişliğinde 1100 metre uzunluğunda bağlantı yolunun 800 metrelik bölümü açıldı.

Kaynarca Mahallesi sınırları içinde geçen Kuzey Kuşak Yoluyla birleşecek olan bağlantı yolunun 300 metrelik bölümünde ise çalışmalar devam ediyor. 300 metrelik bölümde bulunan 10 ev kamulaştırılarak yıkılacak.

800 metrelik bölümde dolgu çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, 13.3 kilometreuzunluğundaki Kuzey Kuşak Yolu projesinde bugüne kadar 10 kilometrelik bölümü tamamlamıştı. Projenin son ayakları olan Hatunsuyu ve Hanımınçiftliği bölümünde ise proje çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Açılan bağlantı yolu aynı zamanda Hatunsuyu Mahallesinin yolunu da kısaltacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte doğu-batı istikametinde kent merkezi ve çevre yolunu kullanmadan Malatya’nın kuzeyinde yolculuk yapılabilecek.

Çakır: Vatandaş desteği çok önemli

Kuzey Kuşak Yolu projesinin Malatya Büyükşehir Belediyesinin kendi öz kaynaklarıyla yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ulaşım planlamasında olmazsa olmazlarının yol projeleri olduğunu söyledi.

Projenin, Çarmuzu-Kaynarca bölgesindeki ayağında 1100 metrelik bağlantı yolunun açılmasının önemine değinen Başkan Çakır, “Bağlantı yolumuz 50 metre genişliğinde açıldı. Şu an 800 metrelik bölümü tamamlandı. Geriye kalan 300 metrelik bölümde kamulaştırmalar yapıyoruz. Burada vatandaşlarımız desteği çok önemli. Yolumuz Kaynaca bölgemizde Kuzey Kuşak Yoluyla birleşecek. Şuan dolgu çalışmaları yapıyoruz. Projenin tamamı bittiğinde yolumuzun geçtiği bütün mahalleler daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde gelişecek. Sağlıklı bir planlama ile bu bölgelerimiz daha nezih ve güzel bir hale gelecek” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: