TürkiyeSON - 24.09.2023 -

150 bin tablet öğrencilere dağıtılıyor

150 bin tablet öğrencilere dağıtılıyor

1008587

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle temsili olarak 34 adet tablet bilgisayar öğrencilere verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın açış konuşmasında 2010 yılı Kasım ayında başlayan projede belli bir aşamaya gelindiğini, 2 bin 319 adet etkileşimli tahtanın sınıflara montajının gerçekleştiğini, 3 ortaokul hariç hepsinde bu tahtaların montajının tamamlandığını, 155 okula 2 bin 750 adet etkileşimli tahtanın 2015 yılı içerisinde kurulacağını belirti. Tatlı, 11 bin 150 adet tablet bilgisayarın dağıtımının gerçekleştiğini, 2015 yılı içerisinde 11 bin tablet bilgisayarın daha dağıtılacağını söyledi. 604 okula çok fonksiyonlu yazıcı tahsis edildiğini, tüm orta okular da internet alt yapısının hazırlandığını ve çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

 

 

Törende konuşan Vali Süleyman Kamçı ise, “Açılımı ‘Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi’ olan FATİH Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile Türkiye’deki tüm dersliklere birer adet dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve akıllı tahta, her öğrenciye tablet bilgisayar verilmesi öngörülmektedir. Projenin amacı, çağın gereklerine uygun olarak bilgi toplumu oluşturmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmaktır. Buna göre; proje kapsamında 700 bin tablet bilgisayar ihalesi yapılmış olup bunun 150 bin adeti Mayıs-Haziran aylarında, geri kalanı ise Eylül-Ekim aylarında dağıtılacaktır. Bizler şu an, ilimize gönderilmiş olan tablet bilgisayarlardan 34 tanesinin öğrencilerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle, her alanda olduğu gibi eğitimde de muazzam hizmetlerin altında imzası bulunan ve aziz milletimize gelişen dünyanın bütün nimetlerini sunmayı gaye edinen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Malatya halkı ve şahsım adına saygı ve şükranlarımızı arz ediyorum. Başta Sayın Bakanlarımız olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığımız ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın bütün yetkililerine şükranlarımızı sunuyor, tabletlerin öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 
Öğrencilere Vali Kamçı, Vali Yardımcısı A. Kadir Duran, Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Maarif Müfettişleri Başkanı Şenay Günel ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut tarafından tablet bilgisayarların verilmesinden sonra tören sona erdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: