TürkiyeSON - 25.02.2024 -

18 bin fidan dağıtıldı

18 bin fidan dağıtıldı

Yeşilyurt Belediyesi, halkın orman konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Ormancılık Günü ve Orman haftası dolayısıyla 18 bin fidan dağıtımı yaptı.
“Yüz Yıl Sonrasını Düşünen Bir Fidan Diksin” sloganıyla hareket eden Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt ilçesini ağaçlandırıyor. Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleşen organizasyonla ilçe sınırlarında bulunan camilerde, Dilek, Şahnahan, Gündüzbey, Topsöğüt ve Çırmıktı Yeşilkonak eğitim merkezlerinde, Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi ve Dilek Engüzek Cemevi’nde toplam 18 bin adet ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı. Dağıtılan fidanlar ile hem farkındalık oluşturmak, hem de Yeşilyurt’un daha fazla yeşillenmesine katkı sunulması hedefleniyor. Temeli Kız Kuran Kursu Cami önünde cuma namazı sonrası düzenlenen fidan dağıtım törenine yoğun bir katılım oldu. Fidan dikiminin özendirilmesi ve yeşil dokunun korunması bilincinin aşılanmasına önem verdiklerini ifade eden Polat,”Yeşili korumak bizim hedefimiz değil, asli görevimizdir. Amacımız halkımıza fidan sevgisini aşılamaktır.

Yeşilyurt’un yeşil kalması için sürekli çalışmalar yapmamız gerekiyor, yeşilin artırılması için de belediye olarak hemşehrilerimize destek vermemiz gerekiyor. Bu amaçla bugün camilerimizde hemşehrilerimize fidan dağıtımı yapıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ayrıca Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi, Dilek Engüzek Cemevi ve belediyemize bağlı Yeşilkonak Eğitim Merkezleri’nde toplam 18 bin adet ücretsiz fidan dağıtımı yapıyor. Havaların düzelmesiyle fidan dikim mevsimi başladı. Vatandaşlarımızın evlerinde, bahçelerinde, tarlasında ve istedikleri yerlere bu fidanları dikerek, şehrimizin ve ilçemizin daha yeşil bir görüntüye ulaşmasına katkıda bulundukları için mutluyuz. Şuna eminim ki, size teslim ettiğimiz fidanlara gözünüz gibi bakacaksınız” şeklinde konuştu. Polat, sağlıklı yaşamın koruyucusu ağaçları korumak ve yeşil dokuyu genişletmenin öncelikli görevleri olduğunu belirtti. Polat, “ Peygamber Efendimiz, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ buyurmakta, ayrıca yeşil korumayı ve ağaç dikimini çocuklarımıza eğitim olarak vermemiz lazım. Yeşilin artırılması için de hepimizin el birliği yapıp beraber hareket etmesi gerekmektedir. Yeşil dokuyu, ormanları, doğayı korumak ve yaşatmak hepimizin görevidir. Gelecek nesillere gölgesinde yaşayabileceğimiz, nefes alabileceğimiz ağaçlar bırakmalıyız” ifadelerini kullandı.
Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ise Yeşilyurt ilçesinin yeşilliği ile meşhur olduğunu söyledi ve çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.