TürkiyeSON - 15.04.2024 -

19 yeni iş makinesi satın aldı

19 yeni iş makinesi satın aldı

Malatya Battalgazi Belediyesi, daha çok ve daha kaliteli hizmet için araç parkını güçlendiriyor. Battalgazi Belediyesi, bu kapsamda alınan 19 araçtan teslim alınan 13 aracı hizmete sundu.

DSC_2298Battalgazi Belediyesi tarafından alınan iş makinaları, düzenlenen tanıtım etkinliği ile hizmete sunuldu. Soykan Meydanı’nda düzenlenen tanıtım etkinliğine, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Güner ve Mehmet Çınar, İşkur Müdürü Vahap Toman, ESOB Başkanı Şevket Keskin, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte ilk olarak Battalgazi Belediyesi Mehter Takımı tarafından bir gösteri sunuldu.

YEŞİL KUŞAK

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin ardından kurumsallaşma noktasında önemli çalışmaların yapıldığını belirterek, bunun yanı sıra fiziki ve altyapı çalışmalarının şekillenmesinde önemli mesafelerin alındığını söyledi. Başkan Gürkan, Malatya’yı daha yeşil kılacak olan “Yeşil Kuşak” projesi ile Malatya’nın “Yeşil Malatya” adıyla anıldığı yıllara yeniden döneceğini kaydetti. Battalgazi belediyesi olarak 25 Mart’ta fidan dikim etkinliği gerçekleştireceğini belirterek, belediye olarak 2015 yılı içerisinde 100 bin fidan dikeceklerini söyledi.

TARİH YEİNDEN AYAĞA KALACAK

Fen İşleri Müdürlüğü’nün yapacağı çalışmalarda kullanılmak üzere alınan 19 araçtan 13’ünün teslim alındığını belirten Başkan Gürkan, “Şuanda alınan araçların toplam maliyeti yaklaşık 4 milyon 69 bin TL civarındadır. Malatya’mızı ve Battalgazi’mizi mazisine layık istikbale hazırlama noktasında, hızla yürüme değil de, koşma noktasında bu hizmetleri vatandaşlarımızla tanıştıracağız. İşte DSİ’nin 34 dönüm yeri Battalgazi Belediyesi’ne geçmiştir. Önümüzdeki aylar içerisinde herhalde Mayıs ayı içerisinde oraya Battalgazi Belediyesi’nin yeni hizmet binasının temelinin atılması gerçekleştirilecek. Diğer taraftan surların ihalesi yapıldı ve ilgili firmaya teslim edildi. Surların ayağa kaldırılması, tarihin ayağa kaldırılması noktasındaki çalışmalarımız devam ediyor. Biz belediye başkanlığımızı tarif ederken, sadece 5 yıla hapis olmuş bir belediye başkanlığı içerisinde hareket etmiyoruz. Biz belediye başkanlığı nedir dediklerinde, belediye başkanlığı 100 yılların, 1000 yılların gerisini hesap edecek, onları ayağa kaldıracak, hizmetleri kendi vizyonuna taşıyacak ve gelecek yüzyılları önemseyecek bir vizyoner içerisinde belediye başkanlığı algısını oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. 2000 yıllık Battalgazi surlarının ayağa kaldırılması onun içindir” diye konuştu.

BATTALGAZİ ARAÇ PARKINI GÜÇLENDİRDİ

DSC_2183AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, Battalgazi Belediyesi’nin hizmet kalitesini artırmak ve daha çok hizmet yapabilmek adına araç parkını güçlendirdiğini belirterek, “Bugüne kadar hizmetin en iyisini sunmak için elimizden gelen gayreti gösterdik. Malatya halkını daha da hissedebilir, elle tutulur, gözle görülür, az önce belediye başkanımızın da söylediği gibi, daha yeşil alanlar oluşturularak, daha büyük parklar oluşturarak, halkımızın refah ve huzurunu sağlamak adına gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

VALİ TEŞEKKÜR ETTİ

Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise, “Biliyorsunuz büyükşehir belediyemiz kurulalı henüz bir yıl oldu. Bu bir yıl içerisinde tüm belediye başkanlarımız kendince güzel hizmetler yapmaya karar verdiler. Güçleri oranında çalışıyorlar. İnşallah gelecek yıllarda daha güzel hizmetleri, güzel Malatya’mızda göreceğiz. Ben öncelikle Battalgazi Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. İlimizde noksan olan mehteran bölüğünü ilimize kazandırdılar. Hemen müşterileri çıktı Esnaf Odası Başkanımız, Doğanşehir Belediye Başkanımız, hepsi talip oldular. Belediye başkanımız adına söz verdik, onlara göndereceğiz” diyerek, yeni alınan araçların hayırlı olması temennisinde bulundu.

DUA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Yapılan konuşmaların ardından Mustafa Tercan’ın yaptığı dua ile birlikte alınan 19 araçtan teslim alınan 13 araç hizmete sunuldu. İki adet kurbanın kesildiği etkinliğe katılanlar, araçları gezerek Başkan Gürkan’dan bilgiler aldı. 1 adet grayder, 1 adet paletli eskavatör, 1 adet yükleyici loder, 1 adet hidrolik kırıcı, 1 adet asfalt silindiri, 1 adet toprak silindiri, 2 adet yama silindiri, 1 adet mini loder, 1 adet asfalt robotu, 1 adet trayler, 5 adet damperli kamyon, 2 adet kamyonet, 1 adet minibüs olmak üzere 19 araç alınırken, araçların toplam maliyetinin yaklaşık 4 milyon 69 bin TL olduğu belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.