TürkiyeSON - 25.02.2024 -

2016 Yılı Hedeflerimiz

2016 Yılı Hedeflerimiz

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinin gözden geçirilmesi amacıyla “2015 Yılı Değerlendirme ve 2016 Yılı Hedeflerimiz” konulu toplantı yapıldı.
Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven başkanlığında yapılan toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. A. Vahap Boztepe, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Harun Kurt, Mali Hizmetler Başkanı Mücahit Düzsöz, Malatya Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Erhan Berk, hastane başhekimleri, Genel Sekreterlik uzmanları ve hastanelerin diğer yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Hilmi Ataseven, sağlık tesisleri yöneticilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Toplantıya katılan İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay, 24 saat kesintisiz, kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunabilmek için çok ciddi bir özverinin gerektiğini ifade etti. Umay, “Siz değerli sağlık yöneticileri bıkmadan usanmadan bu özveriyi, çalışma aşkını bir yıl boyunca sürdürdünüz ve 2015 yılını başarı ile tamamladınız. Büyük bir aile olarak Malatya merkez ve ilçelerindeki hastanelerde bir yandan vatandaşlarımıza hizmet sunmaya bir yandan da sağlık çalışanlarının iş ortamlarını çağın gereklerine uygun hale getirmeye çalışıyorsunuz. Daima daha iyiye ulaşmak için zaman zaman durup bulunduğumuz yeri değerlendirmek, hedeflerimizi gözden geçirmek ve hedeflerimize ulaşabilmek için planlar yapmak gerekir. Bugün bu toplantıda 2015 yılı çalışmalarımızı gözden geçirerek hedeflerimize ne kadar ulaşabildiğimizi göreceğiz. Bu toplantının ve bundan sonraki çalışmalarınızın daha başarılı olmasını diliyorum” diye konuştu. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener ise sağlık değerlendirme toplantılarının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Şener, “Yurdumuzda sağlıkta dönüşüm politikasından sonra iller bazında ve Sağlık Bakanlığı nezdinde tüm illerin ayrı ayrı sağlık değerlendirme toplantıları çok ciddi hazırlık çalışmalarından sonra yapılmaya başlandı. Bu değerlendirme toplantıları soncunda, o ilin sağlık hizmetlerinin, sağlık imkanlarının ve sorunlarının bir bakıma fotoğrafı çekilip masaya yatırılıp, eksik gedikler tespit edilip hal çaresi aranarak, iller arasında kıyaslamalar yapılıp çözüm yolları araştırılıp sorunların en kısa, en etkili bir şekilde giderilmesine çalışılmaktadır. Ben de bu toplantının ve bundan sonraki çalışmalarınızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Yaklaşık 6 saat süren ve hastanelerin tek tek değerlendirilmesinin yapıldığı, toplantının bitiminde değerlendirme yapan Genel Sekreter Doç. Dr. Hilmi Ataseven, “Bu toplantımız sağlık tesislerimizin hangi aşamada olduğunu görmemize ve gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimiz için yol haritası belirlememize ve sağlık hizmetlerimizdeki sorunların tespiti, çözümü ve ilimizin sağlık yöneticileri arasındaki iletişim ve koordinasyonu sağlaması bakımından oldukça anlamlı ve önemlidir. Mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalışan hastanelerimizin tüm yöneticilerine ve tüm sağlık personellerimize teşekkür ederim. Bu çalışmanın hayırlara vesile olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.