TürkiyeSON - 03.06.2023 -

23 Bilgi işlemcinin mağduriyeti için AKP ve MHP göreve

23 Bilgi işlemcinin mağduriyeti için AKP ve MHP göreve

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ve Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem Müdürlükleri bünyesinde görev yapmakta olan 23 teknik personel “24.12.2017 tarihli 696 Sayılı kanun hükmündeki kararname” ile Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron statüsünde görev yapan personelin 4D sürekli işçi statüsüne alınması kararından faydalanamamaktadır.

 

 

Gerekçe ise “696 Sayılı KHK MADDE 83- 2 Bu bendin uygulanmasında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı; bu Kanun ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca ihale konusu işte çalıştırılacak personel sayısının ihale dokümanında belirlendiği, bu personelin çalışma saatlerinin tamamının idare için kullanıldığı, yaklaşık maliyetinin en az %70’lik kısmının asgari işçilik maliyeti ile varsa ayni yemek ve yol giderleri dahil işçilik giderinden oluştuğu ve niteliği gereği süreklilik arz eden işlere ilişkin hizmet alımlarım ifade eder.

 

 

 

Mahalli idare veya şirketlerinin bütçelerinden yapılan, yıl boyunca devam eden, niteliği gereği süreklilik arz eden ve haftalık çalışma saatlerinin tamamının idare için kullanıldığı park ve bahçe bakım ve onarımı ile çöp toplama, cadde, sokak, meydan ve benzerlerinin temizlik işlerine ilişkin alımlar personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı olarak kabul edilir. Hizmet alım sözleşmesi kapsamında niteliği birbirinden farklı hizmet türlerinin bulunması halinde personel çalıştırılmasına dayalı olup olmama yönünden yapılacak değerlendirme her hizmet türü için ayrı ayrı yapılır.

 

 

 

Danışmanlık hizmetleri, hastane bilgi yönetim sistemi hizmetleri ve çağrı merkezi hizmetlerine ilişkin alımlar personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı olarak kabul edilmez.” maddesidir. İlgili personeller kurumlarında yıllardır farklı firmalar üzerinden hizmet alımı yoluyla çalışmaktadırlar. “Personele dayalı hizmet alımı” kapsamında çalışırken, idarelerinin tasarrufu ile farklı firmalara geçişleri yapılarak istihdam edilen bu personeller, Malatyamızın 2 büyük sağlık merkezinin 7/24 kesintisiz hizmet vermesi için gerekli Teknoloji altyapısını sağlayan, mesailerinin tamamını fazlasıyla kurumlarında geçiren, donanımsal ve yazılımsal tüm sorunları çözen kişilerdir. Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından bu konu ile ilgili TBMM ve ilgili Bakanlıklara gerekli girişimleri yaparak şehrimiz ve Ülkemiz için önem arz eden 2 büyük hastanemizde görev yapan 23 Bilgi işlemcinin mağduriyetini dile getirilmesini beklemektedirler. Türkiyeson Olarak Olayın Takipçisi Olacağız.

 

 

 

TÜRKİYESON’A AİTTİR

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: