TürkiyeSON - 05.08.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

25 Kasım Kadına Şiddete Hayır!

25 Kasım Kadına Şiddete Hayır!
Reklam

25 Kasım Kadına Şiddete Hayır!

Bununla Birlikte; Türk Milletinin, var oluşundan bu yana kadın konusunda hassasiyetini hep koruduğunu, kadına olan saygısını bütün zeminlerde gösterdiğini ifade etmek isterim. Milletin temel taşı olan aile birliğinde en önemli unsurun kadınlar olduğunu vurgulamak isterim.

“Hayat pahalılığından en fazla kadınlarımız etkilenmiştir. Mehmetçik şehit olur, anne ve eş olarak en çok onlar ağlar. Onların metaneti, sabrı ve dirayeti aileyi ayakta tutar.

İnancımız nasıl hayatın var oluşunda kadını temel olarak almışsa, Cumhuriyetimizin kuruluşunda da kadına değer verilerek, ona hayatın her alanında rol üstlenme imkanı sunulmuştur.

Kadınlarımızın siyasette, ticarette ve hayatın her alanında var olmalarını sağlamalıyız. Gerek kadın-erkek ayrımcılığı gerekse kadınlarımız arasında inanç ve yaşam tarzları açısından karşılaştıkları ayrımcılığı ortadan kaldırmalıyız. Kadınlarımızın itibarlı, yüksek seciye ve kabiliyetiyle kendilerini ifade etmeleri, özgüven içinde yaşamalarını sağlamak ve dişi değil kişi olarak görmek zorundayız.

Onları şiddete maruz kalan, medya tarafından sömürülen, iş hayatında tacize vs. maruz kalan, sosyal güvenlikten yoksun, himayeye muhtaç bir şekilde acz içinde bırakamayız.” Türkiye’de istatistikler bir utanç tablosudur, bunun temelinde Milli ve Manevi kültürümüzden kopuş, Arap kültürünü “İslamiyet” sanmakla, Avrupa kültürünü “Medeniyet” sanmak hatasından kaynaklanmaktadır. ve genel sorunların yanı sıra, kadınların yeterli eğitim alamamış olmalarının yattığını kaydetmek isterim, ”Cehalete ve sefalete terk edilmiş kadın zavallıdır.

Türkiye, hakkını, hukukunu koruyacak bilince sahip kültürlü kadınlara ve geleceği kuracak nesilleri yetiştirecek aydın analara muhtaçtır”.

Süleyman SOLMAZGÜL | 25.11.2019

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: