TürkiyeSON - 23.02.2024 -

3. Adli Tıp Çalıştayı, Malatya’da Yapıldı

3. Adli Tıp Çalıştayı, Malatya’da Yapıldı

BAŞKAN GÜRKAN, “ADLİ TIP UZMANLARININ BÜYÜK SORUMLULUKLARI VAR”

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 3. Adli Tıp Çalıştayı’na katıldı. Başkan Gürkan, adli tıp uzmanlarının görev ve sorumlulukları, Türkiye’nin geçtiği şu süreç içerisinde daha büyük önem taşıdığını söyledi.

3.Adli Tıp Çalıştayı, Malatya’da gerçekleştirildi. DoubleTree by Hilton Malatya’da gerçekleştirilen Çalıştaya, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Adli Tıp Malatya Bölge Grup Başkanı ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Çelbiş, adli tıp uzmanları ve davetliler katıldı. Çalıştay öncesi konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, adli tıbbın önemine değinerek, “Adli tıp uzmanlarının görev ve sorumlulukları, Türkiye’nin geçtiği şu süreç içerisinde hakikaten daha çok önemli. Toplumda adalet mekanizmasının zedelendiği veya sekteye uğradığı bir dönemde özellikle hakim ve savcılar arasında ki tereddüt edilen hususlarla ilgili adli tıbbın belge niteliğinde vermiş oldukları adli mekanizmada ki tesir ve tepkisini düşündüğümüz zaman sizin yapmış olduğunuz görev, hakikaten büyük bir sorumluluk isteyen bir görevdir. Biliyorsunuz adaletin olmadığı yerde zulüm olur, zulmün olduğu yerde zalim olur. O halde zalimlerin zulmünün önüne geçmemiz için özellikle adaletin tecelli etmesi noktasında ki bilgi ve belgelerin doğru ve objektif bir şekilde ilgili birimlere yansıtılması noktasında hakikaten üzerinize büyük sorumluluklar düşüyor. Zaman zaman biz de içinde yaşadığımız toplumda buna matuf hadiselerle karşılaşmak durumunda oluyoruz. Sizlere, biz inanıyoruz. Şimdiye kadar Türkiye’de ki adli tıp uzmanlarımızın yapmış oldukları çalışmalar, adli tıp alanında olsun, adalet mekanizmasının çalışması, sonuca iletilmesi, televizyonlarda ve basından aldığımız genel bilgiler, gördüklerimiz ve duyduklarımız adli tıp uzmanlarının hakikaten objektif oldukları toplumumuzda genel bir eğilim var. Dolayısıyla bu performansı, bu güveni daha yükseklere çıkarma noktasında, hakikaten hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Ben bütün hocalarımızın bu sorumluluklarının bilincinde olduklarını biliyorum, sizlere bu çalışmalarınızın ve çalıştayınızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Başkan Gürkan’ın yaptığı açıklama sonrası çalıştaya katkılarından dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür belgesi takdim edildi. Programda daha sonra Çalıştay’a geçildi. 3. Adli Tıp Çalıştayı’nda, Uzman Dr. Fatih Şen, “Adli Belge İncelemeleri” konusunda bilgiler verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.