TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

30 Ağustos Ulusları Cesaretlendiren Bir Zaferdir

30 Ağustos Ulusları Cesaretlendiren Bir Zaferdir

Türk Ulusunun özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde büyük mücadele verdiği ve 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesiyle kazandığı büyük zaferin 95. yıldönümündeyiz.

Bu zaferle Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı şeref tacı giymiştir. Milletimiz varlığından, birlik ve beraberliğinden, bağımsızlığından, hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Vatanımız var olduğu sürece şanlı ay yıldızlı bayrağımız bağımsızlığımızın timsali olarak göklerde dalgalanacaktır.

Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos zaferinin 94.yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamak dileğiyle..

Başta ,“ Memleketimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal mağlup edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır” sözlerinin sahibi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve onuru için gözlerini kırpmadan ölüme giden Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz ve aziz anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

A.Mesut RISVANOĞULLARI

Malatya Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: