14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

300 kişiye uygulamalı girişimcilik kursu

300 kişiye uygulamalı girişimcilik kursu

MALATYA-İŞ-KUR

Yeşilyurt Belediyesinin Yakınca’da bulunan Başkanlık Makamında gerçekleşen imza törenine Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İŞKUR Malatya İl Müdürü Vahap Toman, Malatya MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları Haydar Şahin, Mehmet Çınar, R. Murat Türksoy ve İŞKUR çalışanları katıldı.

Yeşilyurt Belediyesi, İŞKUR Malatya İl Müdürlüğü ve MÜSİAD Malatya Şubesinin işbirliği ile 2015 yılı içerisinde kişilerin kendi işlerini kurmaları ve devam ettirmeleri amacıyla 300 kişilik uygulamalı girişimcilik eğitim programı kapsamında protokol imzalandı.

İmzalanan protokol çerçevesinde 50 kişi engelli, toplamda 300 kişiye (kadın ve gençler öncelikli) girişimcilik eğitimi verilmesi planlanıyor. Mülakat seçmeleri 21 Mayıs 2015 saat09.30’da Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğünde gerçekleştirilecek. 19 yaşında, İŞKUR kaydı olan ve daha önce bu tür bir eğitim almayanlar katılabilecek.

POLAT “300 GİRİŞİMCİ KENDİ İŞYERLERİNİ KURACAK”

İmza töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Bugün burada gerçekleştirilen protokol ile 300 kardeşimize iş eğitimi vereceğiz. Eğitim vereceğimiz 300 kişiden 50 kardeşimiz engelli kardeşlerimizdir. Bu eğitimler İŞKUR, MÜSİAD ve Yeşilyurt Belediyesinin işbirliğiyle gerçekleşecek. Bizlere ulaşan en büyük taleplerden bir tanesi istihdam ve iş sorunudur. Bugün burada protokolünü imzaladığımız uygulamalı girişimcilik Kursu ile genç girişimcilerimiz devlet desteği ile kendi işyerlerini kurmak için ilk adımlarını atmış olacak. Bu Eğitim Faaliyetinde emeği geçen İŞKUR Müdürümüze, MÜSİAD Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyor hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM VERİLECEK

İŞKUR Müdürü Vahap Toman ise, “Yeşilyurt Belediye Başkanımıza şahsim ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Böyle bir projede destek vermeleri bizi son derece onurlandırmıştır. Sonuçta her yıl iş eğitimleri vermekteyiz. Bu yılda engellilerimize ve gençlerimize iş eğitimi vererek onları iş hayatına kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

2023 HEDEFİ

Eğitim projesinin bir diğer destekçisi MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ” MÜSİAD olarak bizlerde Malatya’da ekonomiyle ilgilenen bir kurumuz. Bizlerinden 2023 hedefi var. Bu hedeflere ulaşabilmemiz için Malatya’da yeni girişimcilere ihtiyacımız var. Bu kurslarla, fikirleri ve hayalleri olan katma değeri yüksek ürünler üretebilecek girişimcileri arıyoruz. Malatya ekonomisine büyük faydalar getireceğine inanıyorum. Rabbimden Hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.