25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

300 Uygur Türk’ü esaret altında ya biz?

300 Uygur Türk’ü esaret altında ya biz?

5897Promosyon , reel sektörün vazgeçilmezi. Bu yüzden ,ülkemizde bir çok firma bayilerine yurtdışı tatil imkanı tanırlar. Bu tatillere gidecek bayilerin tüm harcamaları firma tarafından karşılanır.

Dünyanın diğer ucu…, uzak doğu…., uçak yolculuğu…, zevk…, sefa …, eğlence …Kapitalizmin tüm nimetlerinden faydalanma ve de…Allahın men ettiği yaşam tarzları …, tamamı bizim bayiler için … NE ALÂ .!

Tatilden dönüşte ..dinlenmiş bir zihin ve vücut , kendine gelir ve fikir üretir. Müslümandır, devletini ve vatanını asıl o sever …Tayland da sevmeyi öğrenmiştir. Uzun adama sevdalıdır… o yüzden açılım der…olmadı , Kobani’ ye destek der. Toplumsal barış için sürekli gündemi bu şekilde tutar.
Gündem öyle bir sinerji oluşturur ki ; Taylandlı Müslümanların ötekiler dediği Milliyetçiler bile aynı gündeme kapılırlar ve onlara karşı gelmeyi mücadele sayarak , içerisinde olduklarını organizasyonu fark edemezler . Bu fiili durum ,saha açma adına milliyetçi toplumu dönüştürme hareketinden başka bir şey değildir.

Öyle olmasa , 9 aydır Tayland da 300 Uygur Türk’ü esaret altında kalacak ve Çin’e iadeleri halinde kurşuna dizilerek katledilecek …bu sürece Türkiye seyirci kalacak …..! neden ..?
Çünkü ; bu meselelerin savunucusu ve davacısı camia İktidarın algı yönlendirmesi ile kanalize edilmekte ve asıl gayesini göremeyecek duruma getirilmektedir. Türk’ün toplumsal baskı oluşturma yetisi engellenmektedir.
Uzun’un sarayında ;önce Papa ,Vatikan ülkesi başkanı sıfatıyla Ülkemizde Hıristiyan birliğini kurup…Ekümenik konsülünü toplayacak.., ardından Ortodoks lider Putin, aynı saraya kapanarak saatlerce enerji pazarlığı yaparak ,milliliğimiz masaya yatırılacak …. Devamla ,sarayın Malatya sevdalısı müteahhidi Rusya fonundan sınırı olmayan anlaşmalarla beslenecek ….

Peki ya.. davanın sahipleri milletin evlatları nerede ? … kapalı kepenklere karşı sloganda …!Ülkenin öz evlatlarının asli meselelerini görmesi engellenerek , mücadele sahası ellerinden alınmakta ve dev gibi dava marjinalleştirilmekte…!İki milyon Suriyeliye kucak açılırken ,Tayland da 300 esir Türk…, Ülkemize getirilemiyorsa ..
Binlerce ülkü devi İstanbul da Papanın yaptığı bir Ekümenik İşgaline hayır diye Ayasofya da duruş gösteremiyorsa , Kafkasya da kan içen Türk katili Putin saatlerce uzun saraya çöküp pazarlık yaparken Tandoğan ruhu Ankara’da var edilemiyorsa … bu süreç Katolik ve Ortadoks dünyasının zaferi , topraklarımızda postallarının altı oluyor da bizler yürüyecek yer bulamıyorsak….!
Bir birimizi itmek yerine birlik ve dirliğimizi sağlayarak düşen her yağmur damlasına müdür vuracak şekilde sokaklarda saf tutmalı ülkemize sahip çıkmalıyız….!
Av. Muhammed Afşin ARIKAN

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.