TürkiyeSON - 28.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

32. satış noktasını Malatya’da açtı

32. satış noktasını Malatya’da açtı

Dünyanın lider toptancı marketi Metro, Türkiye’deki 25. yılında 32. satış noktasını Malatya’da profesyonellerin hizmetine sundu.

 

Metro+Malatya+MagazasiYaklaşık 5 bin metrekare satış alanına sahip Malatya mağazası, Malatya ve yakın bölgede hizmet veren profesyonellerin güçlü iş ortağı olmayı hedefliyor.

Reklam

Malatya mağazasının açılışı nedeniyle düzenlenen törene, Malatya Vali Yardımcısı, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanları ve Metro Toptancı Market üst yönetimi katıldı.

Özerkan: “Yerel ürün ve üreticiye destek vermek, önceliğimizdir…”

Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, açılışta yaptığı konuşmada, bundan böyle Türkiye tarım ihracatının lokomotif şehirlerinden, dünyanın bir numaralı kayısı üreticisi olan Malatya’da da profesyonellere hizmet vereceklerini söyledi.
Özerkan, “25. yılımızı kutladığımız Türkiye’de, ilk günden bu yana profesyonellerin en güvenilir iş ortağı olmak hedefiyle çalıştık. Hep uzun soluklu ilişkiler kurmaya önem verdik. Bugün, 5.000 kişiye istihdam sağlıyor, toplam 1 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor, 3.000’in üzerinde tedarikçiyle işbirliğimizi büyük verimle devam ettiriyoruz” dedi.

Metro’nun global düşünüp, yerel hareket eden bir şirket olduğunu vurgulayan Özerkan, şöyle konuştu: “Bugün Metro mağazalarında satılan ürünlerin yüzde 97’si Türkiye’de üretilmektedir. Mağaza açtığımız illerde, yerel üreticilerle çalışmak ve onlara destek vermek, önceliğimizdir. Yerel üreticilerle uluslararası bilgi birikimimizi paylaşmamız, üretilen ürünlere uluslararası kalite standartları da getiriyor. Yüksek standartlarda üretilen birçok yerel ürünümüzü hem mağazalarımızda satışa sunuyor, hem de farklı Metro ülkelerine ihraç ediyoruz.”

Malatya’nın Arapgir üzümü, Hekimhan cevizi Metro raflarında…

Metro’da satılacak ürünleri belirlerken, bölgenin var olan değerlerinin korunması ve ticari değer kazanması için de büyük çaba gösterdiklerini kaydeden Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “Bu doğrultuda Malatya’nın en önemli tarım ürünü olan coğrafi işaretli ‘Malatya kayısısını’ ve birçok diğer yerel ürünü desteklemek amacıyla mağazamızda özel bir alan ayırdık. Ayrıca Türkiye genelindeki tüm mağazalarımızda Malatya Kayısısı satışı yapıyoruz. Yine Malatya’nın önemli ürünlerinden Arapgir üzümü, Yeşilyurt kirazı, Hekimhan cevizi gibi yerel ürünler Malatya mağazamızın raflarında tüketicilerimizle buluşacak” diye konuştu.

Metro Malatya Mağazası, fonksiyonelliğiyle dikkat çekiyor

Metro Toptancı Market Malatya Mağazası İşletme Müdürü İbrahim Kantekin de “Haftanın 7 günü açık olacak mağazamız hafta içi ve cumartesi günleri 08.00’den 21.30’a, pazar günleri ise 09.00’dan 21.30’a kadar hizmet verecek. Mağazamızda 100’ün üzerinde tam zamanlı çalışma arkadaşımız müşterilerimizin hizmetinde olacak. Personelimizin yüzde 96’sı Malatyalı. Bu da Metro Toptancı Market olarak yerel değerlere verdiğimiz önemin anlamlı bir göstergesi. Mağazamızın lokasyonu da aslında müşterilerimizin ürünlere erişimi açısından önemli zaman tasarrufu sağlıyor. Endüstriyel ve ticari bölge ile şehir merkezine en fazla 10 dakikada erişebilmek mümkün. Bu bağlamda müşterilerimiz için çok dinamik ve fonksiyonel bir alan yarattığımızı söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: