14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

600 Çocuğun İlk İftar Heyecanı

600 Çocuğun İlk İftar Heyecanı

MELEKBABA'DA 600

Melekbaba Mahallesinde düzenlenen İftar Programına, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Doğu ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Bekir Çete, Malatya Şube Sorumlusu Ömer Derin, Melekbaba Mahallesi Özgürtepe ve Merkez Cami’de Kuran-ı Kerim eğitimi gören çoğunluğu ilk kez oruç tutan 600 çocuk aileleriyle birlikte iftar yaptı.

Özgürtepe Cami’de Kuran-ı Kerim kursu eğitimi gören örenciler tarafından seslendirilen ilahiler ve Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte, Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen Nasrettin Hoca, Karagöz-Hacivat, Tuzsuz Deli Bekir oyunlarıyla çocuklar keyifli vakit geçirdiler. Melekbaba Mahallesi Özgürtepe Cami İmamı Bilal Çelik, “Kuran-ı Kerim eğitimi gören çocuklarımızın ilk oruç heyecanı yaşadıkları bir günde böyle güzel ve anlamlı organizasyonu düzenleyerek bizleri bir araya getiren, Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a ve İnsani Yardım Vakfı Malatya Şubesi Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

ÇELİK, “ORUÇ İLE BİZE VERİLEN NİMETLERİN KIYMETİNİ DAHA İYİ ANLIYORUZ”

Programda konuşma yapan Melekbaba Mahallesi Özgürtepe Cami İmamı Bilal Çelik, “Müslümanlığın tam manasıyla yaşanması için küçük yaşlarda alınacak eğitimler büyük önem taşımaktadır. Melekbaba Mahallesinde hizmet veren Özgürtepe ve Merkez Caminde Kuran-ı Kerim eğitimi alan ve ilk kez oruç tutan çocuklarımız, tutukları oruçlarla sabırlı olmayı Allah’ın verdiği nimetlerin ne kadar kıymetli ve anlamı olduğunu öğreniyorlar. Oruç ibadetiyle çocuklarımız açlık ve susuzluğun yanı sıra bize sunulan nimetlerin farkına varıyorlar. Bu nimetler için Allah’a (c.c. ) iman etmenin ne kadar önemli olduğu idrak ediyorlar. Çocuklarımızı bize emanet eden tüm ailelere teşekkür ediyorum.” dedi.

GÜNER, “HEPİMİZİ DUYGULANDIRAN, ETKİLEYEN BİR İFTAR”

Yeşilyurt Belediyesinin kadınlara ve çocuklara her zaman pozitif ayrımcılık yaptığını vurgulayan Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, “Melekbaba mahallesinde yaşayan çocuklarımız ilk kez oruç tutuyorlar, ezanın okunmasıyla ilk oruçlarını açacaklar. Bugün hepimizi duygulandıran etkileyen bir iftar programındayız. Hayatlarında ilk kez sahura kalkan ve oruç tutan çocuklarımızla birlikte iftar yapıyoruz. Çocuklarımızın en güzel anlarında heyecanlarını paylaşmak ayrı bir güzellik, bugün birlikte olduğumuz iftar hem daha farklı, hem de daha anlamlı, çok güzel manevi bir hava oluşmuş durumda. Çocuklarımızdan isteğimiz bundan sonrada oruçlarını aksatmadan tutmaya devam etmeleridir. Allah hepimizin tuttuğu orucu kabul etsin” dedi.

Güner, “Sayın Başkanımız Hacı Uğur Polat, her zaman bayanlara ve çocuklara pozitif ayrımcılık yapma noktasında hassasiyetlerini dile getirmektedir. Bizde başkanımızın talimatıyla kadınlar ve çocuklarla ilgili her türlü etkinliklere destek vermeye gayret sarf ediyoruz. Bugün bu iftarda Allah’ın emrini yerine getirmek için oruç tutan minik yavrularımıza, onları oruç tutmaya teşvik eden Anne ve Babalara, Cami İmamlarımıza, İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kuruluna ve Yeşilyurt Belediyesi personeline verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi. İftar vaktinin gelmesiyle birlikte kendileri için hazırlanan masalarda yerlerini alan çocuklarlar, okunan ezan ve dualarla birlikte ilk kez oruç açtılar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.