TürkiyeSON - 24.09.2023 -

69 Kişi ‘Gemi Sevk Ve İdare Belgesi’ Aldı

69 Kişi ‘Gemi Sevk Ve İdare Belgesi’ Aldı

KAYITSIZ TEKNELER BARAJDA SEYREDEMEYECEK

Baraj gölleri ile iç sularda seyahat ve iş güvenliğini sağlamak amacıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan eğitim programında başarılı olan 69 kursiyere ‘Gemi Sevk ve İdare Belgesi’ verildi.

İç Sularda Çalışan Gemi ve İç Su Araçları Yönetmeliği’nin 9,10,11 ve 12. Maddelerinde anlatıldığı gemilerin kullanıcıları için zorunlu olan belge için Büyükşehir Belediyesine başvuran 92 kişiden 71 kişi eğitim programına katılmış, bunlardan 69’u başarılı olarak bu belgeyi almaya hak kazandı.

‘Gemi Sevk ve İdare Belgesi’ almaya hak kazananlar için bir tören düzenlendi. Battalgazi İlçesinde bulunan Feribot İskelesi’nde düzenlenen törenle başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Alıcı düzenlenen törende kısa bir konuşma yaparak belge almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti.

Büyükşehir Belediyesinin insan odaklı birçok çalışmaya imza attığını belirten Alıcı, “Aldığınız eğitim ile birlikte su üzerinde yaşanacak risklere karşı bilgi-birikimleriniz arttı. Amacımız bu sular üzerinde iş yapanların yanı sıra taşıdıkları yolcuların güvenliğini sağlayabilmek. Eğitim çalışmaları her daim devam edecek. Baraj sularında kayıtsız ve eğitimsiz çalışılamayacak. Belgeyi almaya hak kazanan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyor. Kazasız, belasız yolculuklar geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Hasan Alıcı’nın konuşmasının ardından hak kazananların belgeleri sahiplerine verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: