26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Açık Cezavine start verildi

Açık Cezavine start verildi

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan,Akçadağ ilçesine 1 adet T tipi Kapalı ve 1 adet Açık Cezaevi yapılması için proje çalışmalarının tamamlandığını temmuz ayında inşaata başlanılacağını söyledi.

akcadag-cezaeviKonuyla ilgili açıklamalarda bulunan Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan;Akçadağ Cezaevi projesinin ilçeye kazandırılmasında bazı gecikmelerin yaşandığını belirterek projenin önününü kapatan engellerin aşıldığını ifade etti.

Başkan Kazgan,”Akçadağ Cezaevi projesi için Güzyurdu Mahallesinde meradan ayrılan 623 dönümlük yer sorunluydu. Tahsisli alanın içinde bulunan şahıslara ait 102 dönümlük yer ve DSİ kanalı ile arsanın etrafının girintili çıkıntılı olması nedeniyle proje Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülmedi.Bu nedenle sorunu çözmeye çalıştık ama vatandaşlar kamulaştırma olmadan herhangi bir fedakarlığa yaklaşmadılar.Belediyenin içinde bulunduğu mali çıkmaz bir yana kamulaştırma bir süreç gerektiriyordu. Bu nedenle çözümü imar uygulamasında gördük.Bu uygulamada zaman gerektiriyordu ama başka da çaresi yoktu.Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri yönetimiyle irtibatlı olarak sorunu çözmek için birlikte çalışmalar gerçekleştirdik.Sonunda sorunu çözerek arsa bütünlüğünü sağlayıp cezaevi için ayrılan yeri inşaat yapılmasına uygun hale getirmeyi başardık.

Sonuç itibariyle Akçadağ’a 1 adet T tipi Kapalı ve 1 adet Açık Cezaevi yapılması için proje çalışmaları başlatıldı. Temmuz ayında inşaata başlanacak.Şimdiden Akçadağ’ımıza hayırlı olsun”diye konuştu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.