TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Acil Serviste Personele Dikkat

Acil Serviste Personele Dikkat

Malatya Devlet Hastanesi Doktor, hemşire ve sağlık personellerine yönelik, hasta veya hasta yakınları tarafından uygulanan fiziki şiddetlere, her zaman şahit olmuşuzdur.

Yeni devlet hastanesi acil servisinde bu kez sağlık personeli  acil hastalara karşı duyarlı olmayıp hakaret vari hareket ettiği bunun acilde ki hastaların ve yanındakilerin vede hastanedeki personele karşı tepki oluşturduğu bunun bir an önce yetkililerin önlem alması diliyoruz. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yaşanan zehirlenme vakasından dolayı, yeni devlet hastanesi acil servisine giden acil hasta, serumunun neden geç kaldığını sorunca, hastane personelleri tarafından azarlanarak hakarete maruz kalması büyük yankı uyandırdı.

Hasta, canın derdine mi düşecek yoksa orada Hemşire ile polemiğe mi girecek? Vatandaşlar; acil servise gidiyoruz, zaten canımızın acısıyla şuur kaybı yaşadığımız yetmezmiş gibi birde sağlık personellerinden hakaret işitiyoruz diye dert yanıyorlar. Vatandaşlar, beyaz kod uygulamasını, sağlık personellerinin bir silah gibi millete karşı kullanmalarına tepkililer.

Özellikle de hastane yönetiminin, personeli üzerindeki etkisi de bir başka skandal olarak duruyor. İl kamu hastaneler birliği genel sekreterliğinin, bu olaya müdahil olmaması durumunda vatandaşların, sağlık bakanlığına şikayet etmeleri istendi. Yeni devlet hastanesi başhekiminin ve yöneticilerinin, bu yaşanan olaylarda personeli Hakkı’nda idari işlem yapıp yapmadığı da merak ediliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: