TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Adalet Bakanlığı 1534 Memur Alacak

Adalet Bakanlığı 1534 Memur Alacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) 1534 İnfaz ve Koruma Memuru Alacak!

24 Temmuz 2015 bugün uauınlanan Adalet Bakanlığı memur alım ilanında Ceza ve Tevkifevlerinde görevlendirmek üzere İnfaz ve Koruma memuru alınacağı duyuruldu. Halk arasındaki yaygın tabirle Gardiyan olarak tanınan İnfaz ve Koruma Memuru ilanına lise ve önlisans mezunları da başvuru yapabilecek.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatının personel ihtiyacı için 9-10 -11 ve 12’nci dereceli kadrolara listede belirtilen il ve ilçelerde görevlendirmek üzere toplam 1534 infaz ve koruma memurluğu öğrencisi alımı yapılacağını duyurdu. İnfaz ve Koruma Memuru olarak lisans, önlisans ve lise mezunları da başvuur yapabilecekler. Adalet Bakanlığı İnfaz ve Koruma Memuru alımında sözlü sınav, ardından da mülakat yapacağını duyurdu.

İnfaz ve Koruma Memuru başvuru şartları

Ceza ve Tutukevlerinde bu pozsyonda çalışmak için KPSS puanının en az 70 olması şartı bulunmaktadır. Başvurularda lisans mezunları için 2014-KPSSP3, önlisans mezunları için 2014-KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2014-KPSSP94 puan türünden 70 ve daha fazla puan almak gerekiyor. Ayrıca bayaanlar ve erkeklerde farklı olmak üzere boy-kilo şartlarına da uymak gerekiyor.

En az lise veya dengi okul mezunu olmak dışında, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak.(örneğin; 170 cm. boyunda olan bir adayın en az 53 kg. ve en fazla 83 kg. olması gerekmektedir.) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, KPSS en az 70 puan almış olma şartı aranıyor.

Başvurular 06 Ağustos 2015 günü başlayıp, 14 Ağustos 2015 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İKM İnfaz ve Koruma Memuru Alımı İlanına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Kaynak: iskur.us

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.