TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Adıyaman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden ‘At Başı’ İddialarına Yanıt:

Adıyaman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden ‘At Başı’ İddialarına Yanıt:

“Bulunan Hayvan Kafası Ata Değil, Çift Tırnaklı Bir Hayvan Ait”

‘Çöp konteynerinde at başı bulundu’ iddiası üzerine harekete geçen Adıyaman Belediyesi, bulunan hayvan başının bir ata değil, çift tırnaklı bir hayvana ait olduğunu belirledi.

‘Adıyaman’da çöp konteynerinde at başı bulundu’ iddialarının yeniden gündeme gelmesi üzerine harekete geçen Adıyaman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, bahse konu olan hayvan kafası üzerinde yaptığı fiziki muayene sonucunda kafanın bir ata değil, çift tırnaklı bir hayvana ait olduğunu belirledi.

Önceki akşam yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Gölbaşı Caddesi üzerinde bulunan bir çöp konteynerinde kesilmiş ve derisi yüzülmüş bir hayvan kafası buldu. Olayın kendilerine iletilmesi üzerine harekete geçen Adıyaman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Yusuf Işık, bahse konu olan hayvan kafasını incelemek üzere Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezine götürdü. Burada yapılan fiziki muayeneler sonucunda derisi yüzülmüş kafanın bir ata ait olmadığını belirten Veteriner Hekim Işık, kafanın çift tırnaklı bir hayvana (sığır) ait olduğunu belirlediklerini dile getirerek, Adıyamanlılara rahat bir nefes aldırdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: