TürkiyeSON - 17.04.2024 -

Adıyaman belediyesinden takdirlik çalışmalar

Adıyaman belediyesinden takdirlik çalışmalar

Adıyaman Belediyesi’nden Takdirlik Çalışmalar

Son yıllarda sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla her kesimden büyük takdir gören Adıyaman Belediyesi, hayata geçirdiği yeni projelerle sahipsiz hayvanlara sahip çıkmaya devam ediyor.

Sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla büyük takdir toplayan Adıyaman Belediyesi, hayata geçirdiği ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ ile ‘Bayat Ekmekler Sokak Hayvanlarına’ projeleriyle duyarlılığını daha da öteye götürdü.

PROJENİN KAPSAMI GENİŞLETİLECEK

Daha önce hayvan severlerin de destekleriyle hayata geçirilen ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ projesiyle hazırlanan 3 bin adet su ve yemek kabını şehrin belli noktalarına dağıtan Adıyaman Belediyesi, bu sayıyı daha da arttırmayı hedefliyor.

‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ projesi kapsamında gerçekleştirilen programa katılan ve kapları bizzat kendisi dağıtan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi olarak sokak hayvanlarına yönelik sürdürdükleri çalışmaların devam edeceğini müjdelemişti. Bu projeden kısa bir süre sonra yeni bir projeyi daha hayata geçiren Adıyaman Belediyesi, ‘Bayat Ekmekler Sokak Hayvanlarına’ projesiyle de vatandaşlardan toplanacak olan bayat ekmekleri doğada yaşayan hayvanlara dağıtmayı hedefliyor.

HEM EKMEK İSRAFI ORTADAN KALKACAK,

HEM DE SAHİPSİZ HAYVANLAR BESLENECEK

Yeni projeyle ilgili kısa bir bilgi veren Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç, hem ekmek israfının önüne geçebilmek, hem de sahipsiz hayvanların daha kolay beslenebilmesi için başlattıkları proje kapsamında kent merkezindeki 33 mahalleye 130 bayat ekmek kutusu yerleştirdiklerini dile getirdi. Bayat ekmek kutularından toplanan ekmeklerin doğadaki hayvanlara yem olarak geri döneceğini de sözlerine ekleyen Kılınç, bu konuda herkesten duyarlık beklediklerini ifade etti.

YENİ PROJELER SIRADA

Sokak hayvanlarına yönelik projelerini bir bir hayata geçiren Adıyaman Belediyesi, bunların yanında sahipsiz hayvanların barınması için 100 dönümlük bir alan üzerine, içinde ameliyathane ve barınma imkanının bulunacağı ciddi bir barınak yapmayı da hedeflerinin arasına koydu.

Adıyaman Belediyesinin bu çalışmaları ülke genelindeki hayvan severlerden de büyük takdir gördü.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ