26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Adıyaman’da Turizme Destek Olunmalı

Adıyaman’da Turizme Destek Olunmalı

Başkan Kutlu, Tütün Üreticilerinden Sonra Turizmcilerin de Sorunlarını Dile Getirdi

Adıyaman’da Turizme Destek Olunmalı

Daha önce tütün üreticilerinin sorunlarını gündemine alarak ilimizi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Adıyamanlı tütün üreticilerinin sorunlarını ileten Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda da bu kez turizmcilerin sorunlarını dile getirip, destek verilmesini istedi.

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmaların yanı sıra halkla kurduğu sıcak diyaloglarla da büyük takdir toplayan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman’ı ve Adıyamanlıları ilgilendiren her konunun yakından takipçisi oluyor.

Daha önce Adıyaman’da çeşitli temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AK Parti Adıyaman 6. Olağan Merkez İlçe Kongresine katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a ilin en önemli problemlerinden bir tanesi olan tütün ile ilgili bilgi veren ve “Adıyaman her zaman devletine bağlı bir ildir. Bu ilde üretilen tütünden teröre bir lira bile gitmez” diyerek tütün üreticilerinin sesi olan Başkan Kutlu, Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Turizm’ konulu toplantıda da turizmcilerin sesi oldu.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Vali Nurullah Naci Kalkancı, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün de katılımıyla gerçekleştirilen ‘GAP Bölgesi Turizm Odaklı Tanıtım ve Markalaşma Projesi’nin ‘Mezopotamya’ konulu toplantısının istişare bölümünde söz alan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, bölgede turizm alanında yaşanan problemlere değinerek, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin turizm de birkaç farklı bölgeye ayrılması gerektiğini savundu ve şunları söyledi: “Bulunduğumuz bölge turizm açısından oldukça önemli bir bölge. Yalnız turizm potansiyelini arttırmak için bölgenin birkaç farklı bölüme ayrılması gerektiğini düşünüyorum. Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis’i bir destinasyon merkezi olarak ele alırsak daha sağlam, insanların geceleri daha rahat dolaşıp, gündüzleri de endişe etmeden gezebilecekleri bir bölge oluşmuş olur. Bu da bölgeye gelmekten endişe eden turisti buraya çekecektir. Yine isteyen turist bütün bölgeyi gezsin ama bölge bölge ayrılması daha çok turistin bu illere gelmesini sağlayacaktır.”

Konuşmasının devamında Adıyamanlı turizmcilerin desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, “Adıyaman Belediyesi olarak biz turizme önem veriyoruz. Göreve geldikten sonra otel yapmak isteyen turizmcilerimize imarda gerekli kolaylıkları sağlamaya başladık. Bu çalışmamızdan sonra şehir merkezinde birkaç tane otel inşaatına başlandı ve halen devam ediyor. Adıyaman’da turizmi geliştirmek istiyorsak öncelikle turizmcilere gerekli desteği sağlamamız gerekiyor. Aksi halde mevcut durumda turisti şehrimize getirmek çok zor olur. Zaten mevcutta ilimizdeki tüm oteller turizm sezonu boyunca dolsa ve turistler bir gece kalsa bile Nemrut Dağı’na yine de sezon boyunca 50 binin üzerinde turisti çıkaramıyoruz. Bu sorunu artık çözmemiz ve ilimizde turizmin gelişmesi için gerekli çalışmaları yapmamız gerekiyor. Bunun için Adıyaman Belediyesi olarak biz elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

Başkan Kutlu’nun konuşması salonda bulunan turizmcilerden alkış aldı.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.