TürkiyeSON - 06.12.2023 -

Adıyaman’da Yaya Geçitleri ‘Kırmızı’ya Boyandı

Adıyaman’da Yaya Geçitleri ‘Kırmızı’ya Boyandı

İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde ‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Adıyaman’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Valiliğiyle birlikte İçişleri Bakanlığı’nca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak ‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde çeşitli etkinliklere imza attı.

Gölbaşı Caddesi 1 Aralık İlkokulu önünde düzenlenen etkinliklere Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik kapsamında cadde üzerindeki yaya geçitleri kırmızıya boyandı. Etkinliğe katılan öğrenciler ise ellerinde taşıdıkları dövizlerle trafikte yayaların önceliğine dikkat çekti.

Kampanya hakkında görüşlerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, kampanya sayesinde 2030 yılına kadar trafik kazalarında yaşanan ölüm oranının yüzde 50 oranında düşmesinin hedeflendiğini dile getirerek, “İçişleri Bakanlığımız tarafınca başlatılan ve trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmanın, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmanın ve bu bölgelerde yayalara ilk geçiş hakkı verilerek sürücüler üzerinde doğru davranış modeli geliştirilmesinin amaçlandığı kampanyaya bizde tüm gücümüzle destek veriyoruz. Bugün burada kıymetli protokolümüzünde katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ayrıca kampanyaya daha fazla dikkat çekilmesi amacıyla Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da ilimizdeki yaya geçitleri kırmızıya boyandı” diye konuştu.

Yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen ‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ kampanyasının ülke genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da başlattıklarını kaydeden Vali Mahmut Çuhadar ise konuşmasında, “Bu kampanya yayaların yaya geçidinde güvenli bir şekilde geçmesini sağlamak ve farkındalığı artırmak amacıyla hayata geçirilmiştir. Yayalarımız trafiğin bir parçası, onların yaya geçitlerinden güvenli bir şekilde geçmesi ve can güvenliği bizim için önem arz ediyor. Özellikle öğrencilerimizin yoğun olduğu okul bölgelerindeki yaya geçitleri hassasiyetimizi bir kat daha artırıyor. Bundan dolayı bütün vatandaşlarımıza ve bütün sürücülerimize bu konuda daha dikkatli ve duyarlı olmalarını diliyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d