21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

AFAD sadece Türkiye’de değil!

AFAD sadece Türkiye’de değil!
Malatya milletvekili adayı Taha Özhan,Kanalboyunda esnafla bir araya geldi

Malatya milletvekili adayı Taha Özhan,Kanalboyunda esnafla bir araya geldi

Dernekte bir açıklama yapan Taha Özhan, “İhtiyacı olana din, dil, mezhep ayrımı yapmaksızın el uzatma bizim milli kültürümüzdür” dedi.

MALATYA’DA ARAMA KURTARMA BİRİMİ

Seçim gezilerine Halep ve Niyazi Mısri Caddesi esnafıyla bir araya gelerek başlayan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Taha Özhan, esnaflarla tek tek el sıkışarak destek istedi. Esnaf ziyaretinin ardından Hidayet Arama Kurtarma Sosyal Yardım Derneği’ne (HİDAKUT) giden Taha Özhan’ı, Dernek Başkanı Yüksel Önder ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Başkan Yüksel Önder derneklerinin sosyal amaçlı kurulan bir dernek olduğunu belirterek, 1999 depreminden sonra arama kurtarma birimi de kurduklarını kaydetti.

“DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA…”

Ziyaret sırasında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Taha Özhan ise bu tür kuruluşların öneminden bahsetti. Taha Özhan, “Gönül bu anlamda faaliyet gösteren kuruluşlarımızın artmasından yana. Marmara depreminden sonra böyle derneklere nasıl ihtiyaç olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Son dönemlerde devletimiz, afetlerle derli toplu mücadele edebilme noktasına ulaştı. AFAD sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında hizmet gören ciddi bir kurumsal yapıya sahip. Suriye’de iç savaştan sonra ancak uluslararası kuruluşların hayata geçirebileceği kapasitede hizmetler sundu” şeklinde konuştu.

“VEREN EL ALAN ELDEN HAYIRLIDIR”

Taha Özhan, AK Parti olarak “Veren elin alan elden daha hayırlı olduğunu” bildiklerini ifade ederek,“Biz tarihimiz boyunca mazlumlara el uzattık. İhtiyacı olana din, dil, mezhep ayrımı yapmaksızın el uzatma bizim milli kültürümüzdür. İktidara geldiğimizde 2002’den önce Türkiye alan el konumundaydı. Artık veren el konumuna yükseldik. Yıllık bu noktada yaptığımız yardımlar 2,5 milyar doları aşmış vaziyette. Neden? Çünkü biz biliyoruz ki veren el alan elden hayırlıdır.” Hidayet Arama Kurtarma Sosyal Yardım Derneği ziyaretinin ardından Kanalboyu esnafı ile bir araya gelen AK Parti Malatya Milletvekili Adayı ve Başbakanın Başdanışmanı Taha Özhan, esnaflarla sohbet ederek destek ve dua istedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.