27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Ağaç Yaşken Eğilir

Ağaç Yaşken Eğilir

Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünden yola çıkarak, ilköğretim birinci sınıf öğrencilerine ‘Trafik Kurallarını Öğreniyorum’ projesi kapsamında boyama kitabı dağıttı.

Sivas Belediyesi tarafından başlatılan kampanyaya, ilk olarak Mimar Sinan İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrenicilerine boyama kitabı ve boyama kalemi dağıtılarak başlandı.

Programa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, ulaşımdan sorumlu Başkan Danışmanı Erdoğan Yuvacı, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mehmet Kaynar ve Okul Müdürü Mustafa Mutlu katıldı.

Mimar Sinan İlk Öğretim Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Okul Müdürü Mustafa Mutlu “Dört dörtlük yollarda yapsan, araçlarda yapsan, insan eğitilmediği zaman trafik çilesi bitmiyor. Trafik çilesinin bitmesi için eğitim şart. Sayın Belediye Başkanımız Sami Aydın tarafından başlatılan ‘Trafik Kurallarını Öğreniyorum’ projesiyle birinci sınıf öğrencilerimize trafik boyama kitabı dağıtıldı. Bu özel hizmetinden dolayı Başkanımız Sami Aydın Bey’e ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Trafik kurallarının çok önemli olduğuna vurgu yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise “İnsan hayatı için trafik kuralları çok önemli. Trafik sorunlarına farkındalık oluşturmak adına Belediye Başkanımız Sami Aydın’ın katkılarıyla trafik kurallarını anlatan bir kitap hazırladık. Özellikle bu kitabı birinci sınıf öğrencilerine yönelik yaptık. Hem boyama yapıp hem de bilgi sahibi olacaklar.” dedi.

Özaydın,öncelikle Mimar Sinan İlköğretim Okulu’ndan başlayarak ilerleyen zamanlarda diğer tüm ilköğretim öğrencilerine ‘Trafik Kurallarını Öğreniyorum’projesini tanıtacağız.Trafik kurallarına uyulmaması halinde önemli derece de sakatlanmalar ve yaranmalara yol açtığını bu kazaların maddi manevi açıdan zarara uğrattığını ifade etti.

Özaydın ayrıca çocuklara “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” sözünü söyleyerek nasihat da bulundu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, ulaşımdan sorumlu Başkan Danışmanı Erdoğan Yuvacı, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mehmet Kaynar ve Okul Müdürü Mustafa Mutlu tarafından öğrencilere boyama kitabı ve boya kalemi dağıtıldı.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.