TürkiyeSON - 07.06.2023 -

AĞBABA: ERDOĞAN HAYAL ALEMİNDEN SESLENİYOR

AĞBABA: ERDOĞAN HAYAL ALEMİNDEN SESLENİYOR

AĞBABA: ERDOĞAN HAYAL ALEMİNDEN SESLENİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, seçim çalışmaları kapsamında Malatya’da Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret etti. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ağbaba, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın kıraathane projesini eleştirerek, “Biz iş diyoruz, aş diyoruz, Erdoğan kıraathane diyor. Herhalde işsiz bıraktığı milyonları düşünerek böyle bir karar aldılar.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

TOPKEK İÇİN AK PARTİ AFİŞİ ASSINLAR

Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Hem Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce, hem Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, hem de bizler, devamlı uzay teknolojileri diyoruz, bilim diyoruz, nano teknoloji diyoruz, yapay zeka teknolojisi diyoruz. Bir de Erdoğan var, dün çılgın projesini açıkladı. 16 yılın sonunda diyor ki 24 saat açık Millet Kıraathaneleri açacağız. İçinde kek de olacakmış. Biz iş diyoruz, aş diyoruz, Erdoğan kıraathane diyor. Herhalde işsiz bıraktığı milyonları düşünerek böyle bir karar aldılar. Herkes işsiz kalacak ve zamanını kıraathanelerde geçirecek.” Dedi. AKP tarafından Malatya’nın dört bir yanına ‘Vizyon’ başlıklı afişler asıldığını hatırlatan Ağbaba, “AKP’nin vizyonu bu işte, kıraathane açmak. Bunun da afişini asın, ‘Topkek İçin AK Parti’ diye. Yapsalar bile, bu kıraathaneleri de yap işlet devret modeli ile yaparlar, 1 dolardan 1000 çay ve kek garantili olur, yine biz öderiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

VATANDAŞI ZORLA HASTA EDECEKLER

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın dün akşam katıldığı televizyon programındaki ifadelerini de eleştiren Ağbaba, “Eskiden hastane yoktu, biz yaptık diyor. Ambulans yoktu, biz getirdik diyor. Hayal dünyasında yaşıyor. Ama daha acı bir şey var. Şimdi hastane var, gitmeseniz de para ödüyorsunuz. Hasta garantili hastane yaptırdılar. Bugün Malatya’da köyünde oturan Abuzer Amca, 500 kilometre ötedeki bir Şehir Hastanesine gitmedi, ama parasını ödedi. Çünkü hastaneyi yapan sahiplerine hasta garantisi verdiler. Belli bir sayıya ulaşılamazsa üstünü devlet ödüyor. Devlet de bizim vergilerle ödüyor.” Dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İnşallah Şehir Hastanelerinin müşterisi artacak” sözlerine tepki gösteren Ağbaba, “Ülkeyi yöneten bir insan, vatandaşı hasta olsun da hastane patronları para kazansın diye dua eder mi? Vatandaşı zorla hasta edecekler. Erdoğan seçilirse Sağlık Bakanlığı’nın görevi, vatandaşı hasta etmek olacak. Çünkü hastaneye müşteri arıyorlar.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

ERDOĞAN HAYAL ALEMİNDEN SESLENİYOR

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın durumunun kötü olduğunu ifade eden Ağbaba, “Artık yaşlandı da ondan mı böyle, yoksa iktidarı kaybedecek olmanın etkisi midir bilinmez, hayal alemine geçiş yaptı. Daha önce de olmamış olayları olmuş gibi anlatmasına şahit olmuştuk da, artık bu durumu da ilerlemiş. Daha önce büyük kızı Esra’nın, 80 darbesi öncesi kapısına not bıraktığını anlatmıştı. Ama kızı 83 doğumlu. Şimdi de hayal dünyasından yeni şeyler çıkmaya başladı. Dün diyor ki, “tek parti CHP döneminde 75 kişilik ilkokulda okudum.”. Sayın Erdoğan, sen 1954 doğumlusun. 1954’te Demokrat Parti tam 4 yıldır iktidarda. Hayal aleminde yaşıyor.” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın köprü satışı ile ilgili ifadelerini de hatırlatan Ağbaba, “Diyor ki köprüyü komünistler sattırmaya çalıştı, Özal sattırmadı. Halbuki tam tersi. Dün televizyon programında,  Abdürrahim Karakoç yerine Sezai Karakoç’a Allah’tan rahmet diledi. ‘Bugün miting yaptım’ diyor, nereye gittiğini unutmuş, kamera arkasından sufle veriyorlar Tarsus diye. Erdoğan’a hem sabır, hem şifalar diliyoruz. Muharrem İnce ve yükselen CHP Erdoğan’ı ne hale getirdi. Bunca yılın ardından emeklilik Sayın Erdoğan’a çok iyi gelecek.” dedi.

VELİ AĞBABA

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: