TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Ağbaba milletvekili mazbatasını aldı

Ağbaba milletvekili mazbatasını aldı

Veli-Ağbaba

Çok sayıda partiliyle birlikte Malatya Adliyesi’ne gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İl Seçim Kurulu’ndan milletvekili mazbatasını teslim aldı. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ağbaba, 4 yıllık süre zarfında iktidar milletvekili olması durumunda Malatya’yı ayağa kaldıracağı sözünü vererek, “Malatya’yı yaşanılabilir bir şehir yapacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Bundan sonraki süreçte de Malatya ve Malatyalının değerlerini korumaya devam edeceklerini belirten Ağbaba, “Malatyaspor’undan kayısısına, yollarından suyuna kadar nerede olursa olsun Malatyalıların sesi olacağıma kimsenin kuşkusu olmasın. 4 yıl boyunca nasıl bir milletvekilliği sergilediysek önümüzdeki 4 yılda aynı şekilde çalışacağız” şeklinde konuştu.

7 Haziran’da Malatya’da hak etmedikleri bir sonuç aldıklarını savunan Veli Ağbaba, Malatyalıların çalışmaya ve aday tablosuna göre oy vermediğini söyleyerek, “Farklı oy verme sebeplerimiz var, onu da bu dönem aşacağımızı biliyorum. Maalesef o farklı oy verme sebepleri yüzünde CHP’nin Malatya’daki milletvekili sayısı sabit kalmak zorunda kaldı” diye konuştu.

HALKIN TAKDİRİ HERŞEYİN ÜZERİNDEDİR

Malatya’da 1’den fazla milletvekili çıkarma ihtimallerinin çok yüksek olduğunu da belirten Ağbaba, CHP’nin 1’den fazla milletvekili çıkaramamasının Malatya için bir kayıp olduğunu vurguladı. Halkın takdirinin her şeyin üzerinde olduğunu ifade eden Ağbaba, bundan sonra Malatya Milletvekili olarak görevine devam edeceğini sözlerine ekledi.

KOALİSYON YORUMU

Basın mensuplarının koalisyon konusundaki sorularını da yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı 14 maddelik şartı hatırlatarak, “Bu 14 maddeyi kabul eden partilerle koalisyon kurulabilir. 14 maddenin içeriği açık ve nettir. Yolsuzluklara hesap sorulacağı, Cumhurbaşkanlığının anayasal çerçeveye çekileceği, demokrasinin işleneceği 14 maddelik bir açıklamamız var. Ayrıca seçimden önce söz verdik, ’emekliye 2 maaş ikramiye, taşeron sistemini kaldıracağız, mazot 1,5 TL olacak’ dedik. Bu 14 maddenin içerisinde de bu dediklerimiz var. Halk, AKP’nin biraz dinlenmesi ve Yüzde 60 çoğunluğun görev yapması yönünde mesaj verdi. Bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi’nin sorumluluk almaya hazır olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

ORTADOĞU’YA BARIŞ GELECEĞİNE İNANIYORUM

Koalisyondan hiç kimsenin korkmaması gerektiğini belirten Ağbaba, “Koalisyon Türkiye’de daha önceleri çok iyi yürümemiş olabilir ama bunun dünyada çok iyi örnekleri var. İtalya’nın gelişmişlik seviyesi bizden daha çok yukarıda. Almanya yıllarca koalisyonla idare edildi, bizden çok daha gelişmiş. Bu, AKP’nin uydurmuş olduğu bir yalan. Tek partinin Türkiye’yi ne hale getirdiği belli. Demokrasi, özgürlük, barış açısından Türkiye’nin nereye geldiği belli. Yaklaşık 10 günden beri Türkiye rahat bir nefes alıyor. Uzun adamın sesi çıkmayınca, Türkiye’de rahat bir nefes aldı. İnsanlarda şuanda huzur var, umarım hiçbir zaman sesi çıkmaz. Eğer Ortadoğu’nun her bölgesinde kan akıyorsa, eğer bin yılın barbar bir örgütü IŞİD bu kadar palazlanmışsa, 13 yıllık tek parti hükümetinin katkısı çoktur. Suriye’sinde, Kobani’sinde, Telafer’inde, Şengal’inde, Lazkiyesi’nde kan akıyorsa, 13 yıllık hükümetin parmağı vardır. Koalisyondan hiç kimse korkmasın. Umarım insanların beklediği bir koalisyon olur ve Türkiye’ye de barış gelir. Sadece Türkiye’ye değil, bütün Ortadoğu’ya barış geleceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d