TürkiyeSON - 30.05.2023 -

Ağbaba, yazılı açıklama ile adaylığını açıkladı

Ağbaba, yazılı açıklama ile adaylığını açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “1950’den beri iktidar olamasak da, düşüncesi, ideolojisi, sahip olduğu değerler için partisinden hiç vazgeçmeyen bir tabanımız var.CHP’li olduğu için bedel ödedi,işe giremedi, sürüldü, ayrımcılığa uğradı. Ama tüm bunlara rağmen partisini değiştirmedi.Ben bu partinin üyesi olmaktan büyük onur duyuyorum.”dedi.

veli ağbabaCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 7 Mart tarihinde gerçekleştirilecek önseçim öncesi ziyaretlerini sürdürüyor. Ağbaba, mahalle toplantılarıyla partililerle bir araya gelerek, 4 Yıl boyunca yaptığı çalışmaları aktarıp, Malatya ve ülke gündemiyle ilgili değerlendirmeler yapıyor.

MALATYA’NIN SESİ OLMAYA ÇALIŞIYORUM

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı değerlendirmede “4 yıl boyunca gece-gündüz demeden çalıştım. Hem Türkiye’de adım atmadığımız yer kalmadı,hem de Malatya’nın sorunlarını her platformda dile getirdim.Malatya’nın sesi olmaya çalıştım. Bir başarı varsa önce örgütümüzün, sonra da bizlere oy veren sevgili partililerimizin sayesinde olmuştur.Bizim partimizin tabanı, partimizin üyeleri kadar kıymetli bir yapı yok.1950’den beri iktidar olamamamıza rağmen, düşüncesi, ideolojisi, sahip olduğu değerler için partisinden hiç vazgeçmeyen bir tabanımız var.CHP’li olduğu için bedel ödedi,işe giremedi, sürüldü, ayrımcılığa uğradı. Ama tüm bunlara rağmen partisini değiştirmedi.Ben bu partinin üyesi olmaktan büyük onur duyuyorum.” Şeklinde konuştu.

NEREDE HAKSIZLIK HUKUKSUZLUK VARSA ORADAYDIK

“Dört yıl boyunca söz verdiğimiz gibi nerede bir problem varsa orada olmaya çalıştık” ifadeleriyle konuşmasını sürdüren Ağbaba; “Van depreminde Vanlıların yanında Vanlı olduk. Reyhanlı Katliamında Reyhanlı’da olduk.13 Kişinin öldüğü Urfa Cezaevindeki yangında cezaevindeydik. Kimi zaman Pozantı’da, kimi zaman Tortum’da ses olduk.Kimi zaman Soma’da, kimi zaman Ermenek’te ses olduk.Sivas’ta, Başbağlar’da, Roboski’de bulunduk.”dedi.

CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN EMEĞİ BÜYÜK

Türkiye’de ki pek çok siyasi davanın haksızlık ve hukuksuzluklarla dolu olduğunu halka anlattıklarını kaydeden CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Eğer bugün Askeri Casuslukta, Balyoz’da, Ergenekon’da insanlar özgürlüğüne kavuşmuşsa şu iyi bilinmelidir ki CHP Milletvekillerinin emeği ve katkısı çoktur. 2011-2012’de bu davaları takip edenler darbeci diye yaftalanıyordu. Medyada AKP’nin kiralık kalemleri hemen sizi ‘darbeci’ diye ilan ediyordu.Ama biz bıkmadan, usanmadan haksızlıkların karşısında durduk.”şeklinde konuştu.

FARKLI OLAN O

CHP Milletvekili Ağbaba, Malatyalıların kendisine yüzde yirmi oy verdiğini, bu yüzde yirminin hakkını yedirmeyeceğini belirterek “4 yıl boyunca hem CHP’nin hem de Malatya’nın milletvekili olma büyük onurunu yaşadım.” Dedi. TBMM’de en çok ismi geçen ilin Malatya olduğunu ifade eden Ağbaba “Arkadaşlarımız ‘Farklı olan O’ diye bir afiş hazırlamışlar.Malatya’nın hakkını savunan, sorunlarını dile getiren sizin seçtiğiniz milletvekili.”dedi.

İZNİNİZ VE DESTEĞİNİZ OLURSA TEKRAR ADAY OLACAĞIM

CHP’de 7 Mart tarihinde gerçekleştirilecek ön seçimlerle ilgili değerlendirmeler yapan Ağbaba, partililerden destek istedi. Ağbaba; “Bir seçim sürecine tekrar giriyoruz. İzniniz olursa,desteğiniz olursa tekrar Malatya’da CHP’den tekrar aday olmak istiyorum. Eğer bana tekrar aday olma şansını verirseniz, tekrar milletvekili seçilirsem şunu bilin ki geçmişte olduğu gibi sizin hizmetinizde olacağım. Partimin başarısı için , Malatya’nın gelişmesi için 4 yıl daha emek vermeye adayım.” ifadelerini kullandı.NOT: Veli Ağbaba, basın mailine göndermiş olduğu basın metninden alınmıştır..   Malatyason.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: