16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Ağbaba:“Türkiye yeni bir aşamaya geçti”

Ağbaba:“Türkiye yeni bir aşamaya geçti”

Ağbaba:“Türkiye yeni bir aşamaya geçti”

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Sırtımızdaki yükün farkındayız. Bizim Malatya’da elde ettiğimiz bu sonuç bir matematikle ve siyasetle hesaplanamaz. Malatya, kendi geleceğine kendisine sahip çıkmaya çalıştı. Malatya’da kaybetmedik, birbirimizi yeniden kazandık. Bizim başarımız bu” DEDİ.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleriyle ilgili CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Ağbaba, “İkinci yüzyılın yeni lideri Genel Başkanımız Özgür Özel’i yürekten kutluyorum. Türkiye yeni bir aşamaya geçti. Yeni umutlar Türkiye’nin her yanında yeşerdi. Bu umudun yeşermesinde Genel Başkanımız Özgür Özel’in çok büyük emekleri var. “Yüzde 25’lik tavanı kırıp, tuzla bu edeceğiz” diyorduk, o tavan tuzla buz oldu ve Cumhuriyet Halk Partisi 1977’den sonra ilk kez birinci parti olarak seçimden çıktı” dedi.

“SEÇİMİ SAYISAL OLARAK KAYBETTİK AMA GÖNÜLLERİ KAZANDIK”
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP’den Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ağbaba, Malatya’da bir seçim kampanyası yürüttüklerini kaydederek şunları söyledi:
“İl başkanlığına yürüyerek geldim. Birkaç dostumuz, arkadaşımız ve hiç tanımadığım gençlerle kucaklaştım. Seçimi sayısal olarak kaybettik ama gönülleri kazandığımızın farkındayım. Gönülleri kazandığım gençlere selamlarımı yolluyorum, çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Öyle bir kampanya oldu ki Türkiye’de eşi benzeri yok. Malatya’da eskiden birbirlerine mesafeli bakan, belki birbirleriyle yan yana durmayanlar bu seçim döneminde birleştiler. Bozkurt işareti yapan gençle zafer işareti yapan çocuğumuz ve Rabia işareti yapan kız kardeşimiz yan yana geldi, bu kampanyaya destek verdi. Biz bir şeyi başardık, çok net söylüyorum; tüm ön yargıları tuzla buz ettik. Başörtülüsü başörtüsüzü, bıyıklısı bıyıksızı, tüm Malatya birleşti. Bu sonuç 1977’den sonra Malatya’da aldığımız en yüksek oy. Bugün o tabloya bakıyoruz ki Malatya bir tarih yazdı. Genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla bir tarih yazdı. Her siyasi görüşten kadınlara teşekkür ediyorum, bu işte onların emeği çok. Gençlerin emeği çok. O kadar umutlu ve mutluyum ki gençlerimiz bu işi kavramış durumda, Malatya’nın neye ihtiyacının olduğunu biliyorlar. Malatya’nın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var.”

“MALATYA’DA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”
“Benim üzerimdeki yük bir kat daha arttı” diyen Ağbaba, “Herkes bilsin ki kapım sonuna kadar herkese açık. Milliyetçilere, muhafazakârlara, liberallere, İYİ Partililere, DEM Partisine oy verenlere sesleniyorum; vatanını, milletini, bayrağını seven herkesin bir milletvekili var. Bundan sonra çok daha fazla çalışacağım. Daha önce hiç oy almadığımız belde, mahalle ve köylerden oy almışız. Gittiğimiz her yerde bizi koşarak, kucaklayarak karşıladılar. Sırtımızdaki yükün farkındayız. Bizim Malatya’da elde ettiğimiz bu sonuç bir matematikle ve siyasetle hesaplanamaz. Malatya, kendi geleceğine kendisine sahip çıkmaya çalıştı. Malatya’da kaybetmedik, birbirimizi yeniden kazandık. Bizim başarımız bu. Fakir zengin, sağcı solcu, Kürt Türk birbirini tekrar kazandı. Malatyalılar ruhu kazandı. İlk geldiğimde “Malatya milliyetçisiyim” dedim. Bana, “Ne zaman gideceksin?” diyorlar, gitmeye hiç niyetim yok, kimse kusura bakmasın. Malatya’da çalışmaya ve sizlerle birlikte olmaya devam edeceğim. Malatya’nın ne derdi ve sorunu varsa çözmeyi sürdüreceğim” ifadelerine yer verdi.

“ONLAR ÜZÜLSÜNLER, BU BİRLİKTE YER ALAMADILAR”
Daha önce partide siyaset yapan ancak bu yerel seçimde parti aleyhine çalışanları da eleştiren Ağbaba, “Maalesef bu dönemde parti içi rekabeti Malatya meselesinin önüne koyanlarda var. Onlara bir şey demiyorum; sayılarını ve kim olduklarını biliyorsunuz. Maalesef siyasi rekabeti Malatya meselesinin önüne koydular. Onlar üzülsünler, bu birliktelikte yer alamadılar. Sayıları da çok değil onu da söyleyeyim. Belediye başkanları ve milletvekilleri, Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde belediye başkanı ve milletvekili oldu. Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti sayesinde burada varız. Bayrak değişimi oluyor, hiçbirimize bu koltuk baki değil. O koltuklarda oturup sonra partisine yanlış yapan Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekiline, il örgütüne ve arkadaşlarına hakaret edenleri de sizlerin vicdanına havale ediyorum. Hele hele partinin 15 yıl belediye başkanlığını yapıp, İstanbul’dan gelip burada partinin aleyhine çalışanları da sizlerin vicdanına havale ediyorum. Ömründe Arguvan Belediyesi’nin kapısını açmamış ama Arguvan’da Cumhuriyet Halk Partisi kaybetsin diye 25-30 yıl belediye meclis üyeliği yapanları da sizlerin vicdanına havale ediyorum” dedi.

“RAKİBİM SAMİ ER VE AK PARTİ’Yİ KUTLUYORUM”
Ağbaba, Malatya’da artık kucaklaşma zamanı olduğunu ifade ederek “Malatya’nın her yerine fideler ektik, fidanlar diktik. Sevgi tohumları attık bunlar yeşeriyor. Daha çok umutlu ve mutluyuz. Gece gündüz demeden var gücümle Malatya ve sizler için çalışmaya devam edeceğim. Malatya benim memleketim, aşkım. Malatya sokaklarında gençlerle buluştum. Gençler etrafımı sarınca “1 Nisan şakası mı yapıyorlar, seçimi ben mi kazandım?” diye düşünmeden edemedim. Gönülleri kazandık ve Malatya’da bir çığır açtık. Rakibim Sami Er’i ve AK Parti’yi de kutluyorum. AK Parti’ye oy verenleri de kutluyorum. Hayırlı olsun temennilerimi iletiyorum. Ama bir şeyi de söylemek istiyorum; ben ömrümde bırakın kirli bir iş içerisinde olmayı, bilerek kirli bir el sıkmadım. Sosyal medyada maalesef muhalif troll gözüküp, paylaşım yapanların o alçakça paylaşımlarını buradaki siyasetçiler kullandı. Onları da Malatyalıların vicdanına havale ediyorum. Montajlanmış masa görüntülerinden medet ummaya çalıştılar. Şunu bilin; hiç haram yemedim, bundan sonra haram yiyeninde boğazında kalsın. İftira attılar, meclise terörist sokmuşum. Meclisi ben değil AK Partili meclis başkanları yönetiyor. Kim bir teröristin elini sıkmışsa, teröristi meclise sokmuşsa Allah onun belasını versin. Bunları iftirayla söyleyenlerinde Allah bin türlü belasını versin. Bunların hepsi yalan ve iftira. Bir tek kirli ilişkimi kanıtlasınlar bırakın siyasi bırakmayı, kafama sıkarım. Malatya’yı ve Malatyalıları hiç mahsup etmedim, bundan sonrada yüzünüzü yere eğdirmeyeceğim” diye konuştu. AK Partili Belediye Başkanı Sami Er’inde vaatlerini takip etmeye devam edeceğim. İyi günde, kötü günde burada oldum, olmaya da devem edeceğim” dedi.

“İYİ BE KÖTÜ GÜNDE MALATYA’NIN YANINDA YER ALACAĞIM”
Ağbaba, “Hepimizin beklentisi çok yüksekti. Bu seçimi kazanma umuduyla girdik, heyecanda öyleydi ama sonuç bu. Lütfen bu ittifakı devam ettirelim. Bir umut açtık, umudumuz var. En büyük kazancımız gençlerin yüreğindeki umut, çocukların gözlerindeki sevinç. Bunu sürdüreceğiz. Bende Malatya ve sizin için çalışmaya devam edeceğim. İyi ve kötü günde yanınızda yer alacağım” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.