TürkiyeSON - 04.12.2023 -

Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Yeşilyurt Belediyesi’nin Ağustos Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

yeşilyurtYeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ karşısındaki hizmet binasının toplantı salonunda gerçekleşen Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başkanlığında yapıldı. Başkan Polat, toplantının açılış konuşmasında, son aylarda artan terör saldırılarında hayatını kaybeden asker ve polislerimiz için üzüntülerini ifade etti.

Türkiye’nin son dönemlerde çok zor günlerden geçtiğini belirten Başkan Polat, “Ülkemiz ne yazık ki son günlerde artan terör saldırıları neticesinde çok zor günlerden geçmektedir. Hepimize düşen görev hep birlikte hareket edip, tek vücut olarak vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve mukaddesatımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Aziz milletimiz ne vatanını, ne bayrağını ne de mukaddesatını asla kirlettirmeyecektir, kirletilmesine de müsaade etmeyecektir. Bu vatan hepimizin, en içten duygularımızla bu güzel ülkemizin birliği ve beraberliğine sahip çıkmamız lazım. Bu güzel vatanın birliği, dirliği ve ilelebet yaşaması için canını hiç düşünmeden veren, vatan uğrunda hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Şanlı bayrağımız şehit kanlarından rengini almıştır. Ülkemizin birçok yerinde yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybeden asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Bildiğiniz üzere baba evi Yeşiltepe Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Malatyalı kardeşimiz Piyade Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi de Şırnak’ta teröristlerle girdiği çatışmada hayatını kaybederek şehit oldu. Cenab-ı Allah vatan uğruna hayatını kaybedenleri tüm şehitlerimizi şehitlik ve sıddıklar makamına ulaştırmayı nasip etsin” dedi.

Belediye Başkanı Polat, “Görevi başında şehit düşen tüm asker ve polislerimiz için saygı duruşunda bulunulmasını istiyorum” diyerek meclis üyelerini saygı duruşuna davet etti. 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra başlayan mecliste ilk olarak yapılan yoklamanın ardından Temmuz ayının meclis tutanak özetleri oy birliği ile kabul edildi.

ŞEHİT TANRIVERDİ’NİN BİR SOKAĞA İSMİNİN VERİLMESİ

Yeşilyurt Belediyesi’nin Ağustos Ayı Meclis Toplantısında, geçtiğimiz hafta Şırnak’ta teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Malatyalı Piyade Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin isminin bir sokağa verilmesi için Murat Karaağaç, Zühal Dişer ve Dursun Cumali Sucu tarafından sunulan önerge görüşüldü. Kabul edilen önergenin Malatya Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

KADIN YAŞAM VE SPOR MERKEZİNİN ÜYE AİDATI GÖRÜŞÜLDÜ

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Yakınca’da 2 bin 350 metrekare alanda yapılan ve 750 metrekare kapalı alana sahip olan tam kapasiteli Kadın Yaşam ve Spor Merkezi’ndeki son durumu görüşüldü.

Bayanların spor yapmalarına olanak sağlayacak geniş bir kullanım alanının yanı sıra sportif faaliyetlerin dışında zaman geçirebilecekleri ve dinlenebilecekleri bir kafeteryayı içinde barındıran Kadın Yaşam ve Spor Merkezinin uzun süreli kalıcı bir şekilde hizmet vermesini sağlamak adına girişlerin belli bir bedel karşılığında olması için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından verilen teklif görüşüldü.
Verilen teklif üzerine düşüncelerini paylaşan meclis üyeleri arasında yapılan oylama sonucunda Kadın Yaşam ve Spor Merkezi’ne girişlerin aylık 30 TL’den belirlenmesi oy birliği ile kabul edildi.
Yeşilyurt Belediyesi’nin Eylül Ayı Meclis Toplantısı, 1 Eylül 2015 Salı günü saat 14.00’te MAŞTİ karşısındaki idari binada gerçekleştirilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: