TürkiyeSON - 17.04.2024 -

Ahilik komitesinden Başkan Çakır’a ziyaret

Ahilik komitesinden Başkan Çakır’a ziyaret

Ahilik Kültür Haftası çerçevesinde TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, ESOB Başkanı Şevket Keskin, ESKKK Başkanı Ali Evren, Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey ve Gümrük Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ’dan oluşan Ahilik Komitesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

 
984773Bugün gerçekleşen ziyaret sırasında konuşan Komite Başkanı Şevket Keskin, “Ahilik Kültürü Haftasında Sivil Toplum Örgütlerimizle birlikte sizlerin ahilik haftasını kutluyoruz. Bize yaptığınız katkılardan dolayı, ahilik kültürüne, esnafa verdiğiniz değerden ve bütün etkinliklere katılımınızdan dolayı komite adına sizlere teşekkür ediyorum. Ahilik Kültürü Haftasının ülkemize birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyoruz. Malatya’da sizin başkanlığınız altında birlik beraberlik içerisinde güzel hizmetler yapmanızı temenni ediyorum. Esnafımızın bayramını kutluyor, katkılarınızdan dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, tüm esnaf ve sanatkarların Ahilik Kültür Haftasını kutlayarak, “Ahiliğin önemini kavramamız, yaşatmamız ve gelecek nesillere aktarmamız çok önemli. Malatya’da Ahilik Haftası; Türkiye geneline baktığımız zaman en iyi kutlanan, değerlendirilen ve ahilik geleneğini yaşatmaya çalışan bir yapıyı görüyoruz.

 
Bir şehrin ekonomisi, can damarı esnaflardır. Esnaf kültürümüzdeki en sağlam temellerden biri Ahilik geleneğimizdir. Esnaf ahlakının geliştirilmesi bundan 8 asır önce ahilik geleneği ile başlamıştır. Tüketiciyi korumak, aldatmamak, kaliteli mal üretmek için TSE, İSO gibi kriterler konulmuştur. Esnafımız 8 asır önce getirmiş olduğu o ticaretteki ahlakın, kalitenin, dayanışmanın güzel örneklerini biz ahilik kültürü ile yaşadık. Kurallar mutlaka olmalı ama o ahiliğin vermiş olduğu temel insani değerlerin mutlaka korunup yaşatılması gerekiyor. Komite, son yıllarda Malatya’da Ahilik Kültürü Haftasını çok güzel etkinliklerle kutluyor. Ben bütün başkanlarıma teşekkür ediyorum. Tekrar esnafımızın bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.