21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Ahmet’e değil, Hacıya teşekkür…

Ahmet’e değil, Hacıya teşekkür…

Yeşilyurt Belediyesi Gündüzbey “Yeşil Konak”ı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmazın katılımıyla gerçekleştirdi.

 YESILKONAKLAR BAKAN ACILIS  (5)

BAŞKAN POLAT; “YEŞİL KONAĞIMIZDA Kİ ÖĞRENCİ SAYIMIZ 962’DİR”

Yeşilyurt Belediyemiz yedi belde belediyemiz ve Malatya merkez ilçemizden 36 mahallemizle birlikte 39 kırsal mahallenin birleşmesiyle oluşan 82 mahalleli, yaklaşık 1000’kmlik alana sahip, 267.000 nüfuslu bir ilçemizdir diyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat konuşmasında;  “Biz seçim satında Yeşilyurtlu hemşerilerimize inşallah seçimden sonra bu belediye hizmet binalarının o mahallede ki Yeşilyurtlu kardeşlerimize hemşerilerimize Yeşil Konak olarak hizmet vereceğinin sözünü verdik. Göreve başlamamızdan hemen sonra start vererek bu binalarımızın yeşil konaklara dönüşümünü gerçekleştirdik. Bu gün itibariyle dört tane yeşil konağımız hizmete girdi. İnşallah beşinci Yeşil Konağımız da önümüzde ki hafta içerisinde hizmete girecek. Bugün itibariyle bu beş Yeşil Konağımızda ki öğrenci sayımız 962’dir. Bu aslında yaptığımız hizmetin ne kadar doğru bir yatırım olduğunu göstermektedir. 962 tane küçük yavrumuza, 5, 6, 7, 8’inci sınıfta ki çocuklarımıza inşallah cumartesi pazar günleri okul derslerine yardımcı eğitimleri vereceğiz. Süreç İçerisinde buralarda müzik, resim, satranç, el sanatları beceri kursları devam edecek. Burada Halk Eğitim Merkezimizle işbirliği içerisinde çalışmalar yapacağız. Müftülüğümüzle birlikte burada değerler eğitimiyle ilgili mahalle sakinlerimize hizmet vereceğiz. Yeşil Konaklarımız YEKSAM (Yeşilyurt Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezleri) bünyesinde faaliyet gösterecektir. Yeni başladıkları bu eğitim maratonda tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Vali Süleyman Kamçı konuşmasında; “Yeşilyurt İlçemiz sahiden çok güzel bir ilçe.  Artık Malatya’nın yarısı Yeşilyurt,  eski Yeşilyurt ilçe merkezinin çok güzel olduğunu ve özellikle beğendiğimizi ifade etmek istiyorum. Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu güzel tesisi bu güzel kurs mekânının başta güzel çocuklarımıza ve Yeşilyurtlulara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

BAKAN YILMAZ; “YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz yaptığı konuşmada; “Böyle bir hizmete kısa sürede imza attığı için öncelikle Yeşilyurt Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Seçimlerden hemen sonra taahhüt ettiği bu hizmeti yerine getirdiği ve halkımıza sunduğu için şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel hizmet Malatya’mıza, Yeşilyurt’umuza ve özellikle hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

BAKAN YILMAZ; “BELEDİYECİLİK SADECE FİZİKİ ÇALIŞMALARDAN İBARET DEĞİLDİR”

İnsan odaklı bir anlayışa sahip olduklarını belirten Bakan Yılmaz; “Belediyecilik sadece fiziki çalışmalardan ibaret değildir. Elbette onlar yapılacak. Belediyelerin olmazsa olmazları var. Kanalizasyon, içme suyu ve temizlik yapacak. Bir taraftan da sosyal belediyecilik dediğimiz hadise var. Biz, Parti ve hükümet olarak insan odaklı bir anlayışa sahibiz. Yerel yönetimlerimizde aynı anlayışla hareket ediyor. Bütün çalışmalarımızın ve yatırımlarımızın merkezinde insan var. İnsan deyince en fazla çocuklarımız ve gençlerimiz var. Ülkemizin, milletimizin geleceği daha iyi nesiller yetiştirmemize bağlıdır. Dünya’da bir yarış var. Bu yarışta öne geçeceksek fiziki varlıklarla bunu başaramayız. İnsanımızla bunu başarmak durumundayız. Son on yılda biz bu kadar başarı sağladıysak, bu kadar atılım yaptıysak insan odaklı politikalarımızla yaptık. Bundan sonrada devam edeceğiz. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durmasını istiyoruz. Sağlıklı şartlarda büyümelerini ve yetişmelerini istiyoruz. Aynı şekilde çocuklarımızın geleceğe çok daha donanımlı ve bugünkü çağın gerektirdiği becerilerle hazırlanmasını istiyoruz “ şeklinde konuştu.

BAKAN YILMAZ; “KALKINMADA SADECE EKONOMİ DEĞİL, BU BÜTÜN SOSYAL FAALİYETLERDE OLMALI”

Bakan Yılmaz, “Elbette eğitim sistemimiz bu anlamda birinci sırada. Eğitim sistemlerimiz okullarda çocuklarımıza gerekli eğitimi veriyoruz. Ancak yeter mi yetmez. Bunları takviye etmemiz gerekiyor. Sosyal faaliyetlerle diğer çalışmalarla okulda aldığımız eğitimi takviye etmemiz gerekiyor. Özelikle olanağı ve imkânı kısıtlı olan çocuklarımız için bu hizmetleri sunmamız gerekiyor. Bu anlayışla gerek merkezi idare ve gerek yerel yönetimler olarak, çocuklarımızın elinde tutuyoruz, her türlü imkânı sağlamaya çalışıyoruz. Kalkınma Bakanlığı olarak bizlerde SODES dediğimiz Sosyal Destek Programını uyguladık. En son 34 ve 35 ile kadar çıktık. Malatya’da da bu programları çok yaygın bir şekilde uyguladık. Bu yapılan çalışma bizim SODES çalışmamızın ruhuna da çok uygun bir çalışmadır. O açıdan ayrıca Yeşilyurt Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Önümüzdeki dönem de bu SODES’i yeni usuller ve esaslarla yeni önceliklerle tekrar başlatacağız. Bu tür çalışmalara ayrıca merkezi idare ve Kalkınma Bakanlığı olarak ta destek vereceğiz. Kalkınma derken biz sadece ekonomiyi anlamıyoruz. İşte bu bütün sosyal faaliyetleri de anlıyoruz. Fırat Kalkınma Ajansımız bu konuda çalışmalarına da devam edecek. Hep birlikte inşallah geleceğe çok donanımlı ve çok güçlü nesiller yetiştireceğiz” dedi.

Açılışa Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vali Süleyman Kamçı, Milletvekilleri Mustafa Şahin, H.Cemal Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı AV. Bülent Tüfenkçi ve davetliler katıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.