27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yoğun Katılımla Yapıldı

Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yoğun Katılımla Yapıldı

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı, teşkilatların yoğun katılımıyla Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıya İl Başkanı Ramazan Gürgöze’nin yanı sıra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, İl Koordinatörü Mardin Eski Milletvekili Nihat Eri, kadın kolları başkan ve yönetimi, gençlik kolları başkan ve yönetimi, merkez ilçe başkan ve yönetimi, ilçe ve belde belediye başkanları ile teşkilat üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ramazan Gürgöze, teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Gürgöze, yeni anayasa teklifinin meclisten geçtikten sonra referandumda rekor oyla kabul edileceğini ifade etti.

Gürgöze konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Türk demokrasi tarihinde, demokrasi ile idare edilen hiçbir ülkede olmayan ve Türkiye’de de daha önce aynı kanunlara tabi olmasına, cumhurbaşkanı seçilebilmesine rağmen 2007 yılında bir krizle bizim cumhurbaşkanımızı seçmemizi istemediler. Müesses nizamdan, statükodan yana olan ve askeri darbe ile yönetilmeye alışık olanlar, sizlerin bizlerin yani Anadolu’nun bağrından çıkarak 2002 yılında yönetime gelmiş, 2007 yılına kadar bu ülkede destanlar yazacak nisbette hizmetler sunmuş, onların deyimiyle yasakları bir bir kaldırmaya yeltenmiş ve bu ülkenin insanının yönetimin asli unsuru olmasını istediği bir yönetim şeklini kabullenemediler. Buna gönülleri razı olmadı. İşte bu süreçte mecliste yeni bir Türk filmi sahneye konuldu. 367 kriziyle garabet bir kararla karşı karşıya kaldık. O gün liderimiz kurucu genel başkanımız ve dönemin başbakanı kararlı, dirayetli ve şu ana kadar önüne çıkan engelleri teker teker aşmayı başarmış bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti siyasi kadroları o krizi de bertaraf etti. Ve geldiğimiz noktada muhtar bile olamaz dedikleri kişi şu an Türkiye’nin Cumhurbaşkanı. Ve bu cumhurbaşkanını milletimiz bizzat kendisi seçti. İnşallah yakın bir zamanda Anayasada yapılacak değişiklikle 2007’den beri ifade ettiğimiz, seçimle iş başına geldiğimiz Cumhurbaşkanının mevcut parlamenter sistemle bugünkü yasalarla yapılacak bir sistemin uygun olmadığını ifade ettiğimiz bu durum inşallah mecliste 330’u bulduktan sonra milletimiz tarafından çok yüksek bir oyla değişecek ve milletimiz fiili durumu hukuki bir zemine oturtacaktır. Liderimiz Cumhurbaşkanımız bununla birlikte partili cumhurbaşkanı olarak yoluna devam edecektir. Sizlerle birlikte inşallah bu ülkeye bu ümmete ve bu insanlığa daha çok hizmet edeceğiz Allah’ın izniyle”

Daha sonra konuşan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Elazığ milletvekili Ejder Açıkkapı, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının son bölümünde divana katılanlar teşkilat üyelerinin sorularını cevaplandırdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.