TürkiyeSON - 14.04.2024 -

Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Geçit’ten Ziyaretler

Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Geçit’ten Ziyaretler
AK PARTİ YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI PROF. DR. GEÇİT’TEN ZİYARETLER
AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezi ile Cem Vakfı Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.
İlk olarak Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli’yi ve yönetimini ziyaret eden Prof. Dr. Geçit, burada vakıf çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.
Burada konuşan Başkan Adayı Geçit,  “Hasan Bey ve onun vakfı Malatya’mızın ve Türkiye’mizin birlik ve beraberliği sürecinde çok önemli adımlar attı. Sadece Malatya’mızda Alevi-Sünni kaynaşmasını temin etmedi, aynı zamanda Türkiye çapında da faaliyetleriyle Sayın Cumhurbaşkanımızın davetine icabet ederek köşkte yaptığı konuşmalar ile de bu ülkede Alevi anlayışının değer bulmasında büyük katkı sağladı” dedi.
Hacı Bektaş-ı Veli’nin çizgisini çok önemsediklerini dile getiren Geçit, “O Anadolu’yu Müslümanlaştırmada ve yurt edinmede çok büyük bir önderlik etti. Sizin de bu çizginin, bu geleneğin temsilcisi olduğunu biliyoruz. Biz inşallah yönetime geldiğimizde nasip olursa, sizinle ve vakfınızla istişarelerde bulunmaya devam edeceğiz. Yeşilyurt Belediyesi’ni dar bir zümreye değil de, geniş kesimlere açmak istiyoruz.
İnşallah dar bir zümrenin belediyesi olsun istemiyoruz, bu anlamda da bu ziyareti sıradan herhangi bir STK ziyareti olarak görmüyorum. Biz herkesin adayıyız, biz birliği ve beraberliği güçlendireceğiz inşallah. Bununla ilgili adımlarımızı da yönetime geldiğimizde atacağız ve herkesle beraber olacağız” şeklinde konuştu.
Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Genel Başkanı Hasan Meşeli’de, Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit’e başarılar dileyerek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
“AMACIM TÜM TOPLUMSAL KESİMLERİN ONAYINI ALMIŞ BİR BAŞKAN OLMAK”
Prof. Dr. Geçit ve beraberindekiler daha sonra Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan’ı ziyaret etti. Şube Başkanı Doğan, Geçit’e başarılar dileyerek “Hak, Muhammed, Ali yar ve yardımcınız olsun” Prof. Dr. İlhan Geçit ise Cem Vakfı’nın önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade ederek, “Cem Vakfı’nın yaptığı hizmetleri önemsiyoruz.
İnşallah bizler yönetime geldiğimizde, Cem Vakfı gibi önemli vakıflarla özellikle manevi ve toplumsal temsili olan vakıflarla düzenli istişareler gerçekleştireceğiz. Herkesin başkanı olacağız. Benim amacım burada tüm toplumsal kesimlerin onayını almış bir başkan olmak bir Belediye Başkanı olmak. Yani herkesin onayıyla talibim. Bu anlamda bu ziyareti yaptık. Biz büyüklerimize kıymet veren bir gelenekten geliyoruz.
Toplumu kucaklayan bir arada tutan ona sahiplik eden bir gelenekten geliyoruz inşallah. Temennimiz bu geleneği güçlendirerek birliği ve beraberliği sağlamak ve aynı zamanda hizmeti getirmek bununla kalmayıp iyi bir belediyecilik hizmeti de getirmek” diye konuştu.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.