TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

AK Partili Çalık: Malatya’ya Yapılacak Yeni Adliye Binası için 130 Milyon Lira Ödenek

AK Partili Çalık: Malatya’ya Yapılacak Yeni Adliye Binası için 130 Milyon Lira Ödenek
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Yeni Adliye binasının 2023 yatırım programına alındığı ve maliyetin yaklaşık 1 milyar 275 milyon liralık yatırım olduğunu söyledi.
Milletvekili Öznur Çalık yaptığı açıklamada, Malatya Yeşiltepe’de bulunan eski askeri hastanesi yerine yapılacak olan yeni adliye binasının 2023 yılı yatırım programına alındığını ve ilk etapta 130 milyon lira ödenek ayrıldığını belirtti.
Mevcut adliye binanın yetersizliğinden dolayı farklı binalarda hizmet verildiğini ifade eden Çalık, yeni yapılacak adliye binasının yaklaşık 85 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edileceğini ve adalet hizmetlerinin verimli şekilde yürütülmesinin sağlanacağını, vatandaşlara daha uygun imkanlar ile hizmet edilebileceğini ifade etti.
Çalık, adliye binasının maliyetinin yaklaşık 1 milyar 275 milyon lira olduğunu belirterek, adliye binasının yatırım programına alınmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a teşekkür etti.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: