19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

AK PARTİ’NİN AKÇADAĞ İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

AK PARTİ’NİN AKÇADAĞ İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Ak Parti Akçadağ ilçesi Danışma Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya katılan milletvekilleri Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenci’nin hedefinde HDP ve artan terör saldırıları vardı.
Akçadağ AK Parti İlçe Teşkilatı’nda gerçekleşen danışma toplantısına milletvekilleri Mustafa Şahin, Av. Bülent Tüfenkci, İl Başkanı Hakan Kahtalı, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, ilçe teşkilatı ve üyeler katıldı.
Açılış konuşmalarının ardından söz alan AK PartiMalatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, koalisyon görüşmelerine değinerek olası bir erken seçim kararında teşkilat olarak her zaman seçime hazır olduklarını söyledi. Heyecanlarında hiçbir azalmanın olmadığını belirten Kahtalı, “Bizim kimseye kırgınlığımız yok, küskünlüğümüz yok, niye 258 milletvekilinde kaldık gibi bir dert yanmamız da yok. Artık önümüzde bakacağız. İnşallah kendimize biraz daha çeki düzen vereceğiz, eksikliklerimizi gidereceğiz. Allah nasip ederse yine tek başına iktidara geleceğiz” şeklinde konuştu.
AK Parti olarak 10 seçim yaşadıklarını ve bunlardan hepsinde de birinci parti olarak çıktıklarını belirten Kahtalı, en yakın siyasi rakiplerinden her zaman iki katı fazla oy aldıklarını ve halkın partisi olduklarını söyledi.
Daha sonra kürsüye gelen Milletvekili Mustafa Şahin de 7 Haziran seçimlerinde hedef olarak belirledikleri 6 milletvekilini çıkaramamanın arkasında bazı yanlış adımların olduğunu söyledi. 7 Haziran seçimlerinde şu anda mecliste bulunan partilerin yanlarına paralel yapı örgütünü de alarak AK Parti’nin oylarının düşmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Şahin, tüm bunlara rağmen yine sandıktan birinci parti olarak çıktıklarını ifade etti.
Seçim sonrası tırmanan terör saldırılarına da değinen Şahin, HDP’ye oy veren herkesin bugündökülen masum kanlarda vebalinin olduğunu savunarak “Bunu kimsenin gizlemeye hakkı yok” dedi. Şahin, “Sizin HDP’ye vermiş olduğunuz her Oyun maalesef PKK’ya giden birer tane kurşun, roketatar olduğunu bilmeniz lazım. PKK bu ülkenin asli unsurları değil. Bunlar ne Kürt ne Alevi, bunlar kesinlikle bizim insanlarımız değil” şeklinde konuştu.
AK Parti’nin iktidardan düşmesi için CHP’ye oy verenlerin bir kısmının HDP’ye oy verdiğini savunan Şahin, “Peki bugün AK Parti iktidardan düştü kim kazandı peki? Bu milletin evlatlarımı kazandı? Yoksa başkalarının piyonları mı kazandı? Seçimden sonra yine bunların ellerinde silahları, molotof kokteylleri, yüzleri kapalı kimin uşağı oldukları belli değil. Sokakları yine kan gölüne çevirmeye çalışıyorlar. Bunların aslında kimin uşakları olduğunu sizler çok daha iyi biliyorsunuz. Onun için bunlara verilen emanet oyların herkesin kendi ideolojik yapılarına uyan parti varsa oralara vermesini ben şahsen bundan sonraki seçimlerde bekliyorum” diye konuştu.
Halkın biraz daha uyanık olması gerektiğini ifade eden Milletvekili Şahin, “Bizleri kardeş kavgasına doğru sürüklemek istiyorlar. Bu illet terör örgütünün piyonu olmamamız gerekir. Bir ve beraber olmamız gerekir. Alevi’ye de saygımız var, Kürt’e de var, Türk’e de var, gayrimüslimlere de saygımız var. Biz bu ülkede bugüne kadar her kesimin partisi olduk” dedi.
Toplantıda son olarak söz alan AK Parti Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci de seçimden sonra oluşan tablo sonrası samimi olarak koalisyon görüşmelerine başladıklarını belirterek, “Bu koalisyon görüşmelerinde milletin kırmızı çizgileri dışında asla bir kırmızı çizgimiz var demedik” şeklinde konuştu. Seçimden sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın “Kılıçdaroğlu’na Başbakanlık vermezseler biz koalisyonun içerisinde olmayız’ sözünü hatırlatan Tüfenkci, “O gün ahkam kesenler 70 gün sonra gelinen noktada niye bize koalisyon teklif etmediniz noktasına geldiler” ifadelerini kullandı.
Gelinen nokta itibariyle AK Parti’nin dışında elini taşın altına koyan bir partinin olmadığını vurgulayan Tüfenkci, “Bizler bu ülkenin sorumluluğundan kaçarsak, bu millet vermiş olduğu oyların hesabını bizlerden sorar. Biz bunun için nasıl analar ağlamasın diye çözüm sürecinde elimizi taşın altına koyduysak bu terörü bitirmek için ne gerekiyorsa elimizden gelen her türlü gayreti de Allah’ın izniyle göstereceğiz” dedi.
Konuşmasında HDP’yi de sert bir şekilde eleştiren Tüfenkci, “7 Haziran seçimlerinden sonra aldıkları oyların altında ezilen HDP, şımaran PKK ve Kandil bu sürecin bittiğini hemen ilan ettiler. Hatırlayın barajları bahane ederek artık ateşkes kalmadı diyerek şantiyeleri basıp araçları yaktılar. Askerlerimizi polislerimizi şehit ettiler ve Suruç katliamı ile de hemen saldırılara geçtiler. Devlet eli kolu bağlı kalır mı? Kalmaz ve Allah’ın izniyle de saklandıkları inlerinde bu devlet gidip onları bulup bu şehitlerimizin hesabını soracaktır” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.