TürkiyeSON - 15.04.2024 -

AKA Platformu gece düzenleyecek

AKA Platformu gece düzenleyecek

Arapgir-Kemaliye-Ağın (AKA) platformu 8 Mart Kadınlar günü münasebetiyle,Malatya öğretmenevinde bir gece düzenleyecek.Geceye Halk müziği sanatçıları ve Ağın fasıl ekibi katılacak.

Gecede Turgut Özal Tıp Fakültesi öğretim  üyelerinden Doç Dr. Birgül Cumurcu’da günün anlam ve önemini belirtir konuşması olacağı bildirildi.

AKA platfotmu  Kadın Kollarının organize ettiği,8 Mart Kadınlar günü sebebiyle Malatya öğretmenevinde bir gece düzenleyeceğini ve bu gecede Türk Halk Müziğine gönül vermiş ses sanatçıları ve günün anlam ve önemini  belirtir konuşmasıyla Turgut Özal Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç.Dr.Birgül Cumurcu’nun katılacağını belirtti.

Gecenin dayanışma tanışma gecesi olması münasebetiylede,tüm arapgir,kemaliye ve ağınlı hemşerilerinin yemekli geceye iştirak etmelerini istedi.

AKA platform Başkanı Yusuf Sümer Yalçın ise gecenin Birlik ve dayanışma,tanışma gecesi olması nedeniyle, 8 Mart Kadınlar günü ne denk getirerek hem platform olarak kadınlarımıza olan değeri bildirmek hemde hemşerilerimzle tanışma amacında olduklarını bildirdi.Yalçın daha sonra proğram hakkında,”Açılış AKA  platformu başkanı Yusuf Sümer Yalçın  konuşmasıyla başlayacak.Günün anlam ve önemini belirtir konuşmasıyla,Turgut  Özal Tıp Fakültesi Üyesi Doç Dr.Birgül Cumurcu’nun konuşmasıyla devam edecek.Konuşmaların ardından yemeğe geçilecek. Yemekten sonra Tuğba Orhan ve ekibi Türk Halk Müziğinden esintilerle devam edecek.Daha sonra Umut Koçer  ve ekibi güncel türkülerimizle bizlerle olacak.Ağın Fasıl ekibi sahne alacak. Ankara havalarıyla Osman Başıbozuk  sahne alacak.Gecede çekilişlerinde olacağı ve bu güzel geceye tüm hemşerilerimizi beklediğimizi belirtiriz”dedi.24

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.