TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Akçadağ’a 11 Milyonluk Yatırım

Akçadağ’a 11 Milyonluk Yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Akçadağ İlçesi’ne su ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları için yaklaşık 11 milyon TL’lik yatırım yapacak.

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Akçadağ İlçesi’nin su ve kanalizasyon işleri ile ilgili projenin tamamlandığını ve işin ihalesinin yapıldığını ifade ederek, “Malatya genelinde su ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. İlk olarak Akçadağ ilçemizin alt yapı sorunlarını çözmek amacıyla proje hazırladık. Bu işlerin yapılabilmesi için ihalemizi gerçekleştirdik. Akçadağ İlçemizin nüfusu 2014 verilerine göre 29.573 kişi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, hizmet konusunda her türlü yetkiyi bizlere verdi. Akçadağ’ın en ücra köşesine hizmet götüreceğiz. Akçadağ İlçemiz için 48.350 metre içmesuyu şebeke hattı döşeme çalışması, 3 adet debimetre odası, 1 adet maslak, 800 adet bina bağlantı çalışması, 3 adet basınç sabitleme vana odası, 4 adet mevcut depo onarım çalışmasının yanı sıra kanalizasyon ile ilgili 48.650 metre kanalizasyon hattı döşeme çalışması, 821 adet muayene bacası yapımı ve 1952 adet parsel bacası yapımı çalışması gerçekleştireceğiz. 450 gün içinde iş bitirilecek. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte Akçadağ ilçemiz daha yaşanılır bir ilçe haline gelecek” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.