14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Akçadağ’a İnceleme ve İstişare Gezisi

Akçadağ’a İnceleme ve İstişare Gezisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi hızlı ve kaliteli hizmet vermek için sorunları yerinde tespit ediyor.

İl sınırlarından sorumlu olan BüyükşehirBelediyesi, merkezde olduğu kadar ilçelerde de çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileriAkçadağ ilçesinde inceleme, bilgilendirme ve istişare çalışmalarında bulundu. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt başkanlığında gerçekleştirilen programa Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesindeki şube müdürleri katıldı.
Aktarma istasyonu yeri belirlendi
Akçadağ  Kaymakamı ve Akçadağ Belediye Başkanının da ziyaret edildiği inceleme gezisinde önemli tespitlerde bulunuldu. İlçelerdeki işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının yanı sıra denetim konularında ilgili mevzuatlar anlatılırken, ihalesi yapılan ve yakında hizmete girecek olan Malatya Entegre Çevre Projesi kapsamında Akçadağ  ilçesine kurulacak olan  aktarma istasyonunun yer seçimleri de yapıldı.
Haşerelerin üreme yerleri olan durgun su ve diğer yerlerdeki larva kaynaklarının tespiti ve önlem alınması için Akçadağ Belediyesi tarafından alınması gereken tedbirlerin de görüşüldüğü gezide ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kütüphanelerde de İlçe Kaymakamları ile birlikte incelemeler yapıldı . Bozkurt: Toplantılarımız belirli  periyotlarla devam edecek
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, belirli bir program dahilinde bütün ilçeleri gezerek inceleme, bilgilendirme ve istişarelerde bulunacaklarını söyledi. Bozkurt; “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda sorunların yerinde tespit edilmesi, bilgilendirme yapılması ve karşılıklı istişarelerde bulunulması amacıyla İlçelerimizi gezerek yetkililerle görüşüyoruz. Kaymakamlık ve İlçe Belediyeleri başta olmak üzere gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşerek, bilgilendirmenin yanı sıra istişarelerde bulunuyoruz. Bundan sonra şube müdürü arkadaşlarımızla birlikte her hafta ilçelerimize giderek, bu programlarımızı devam ettireceğiz” dedi.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.