TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Akşener Tekirdağ’da

Akşener Tekirdağ’da

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, “Bu mücadele 1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya çıkan hazin tabloya itiraz eden ülkücü iradenin çıktığı bir yoldur” dedi.
Olağanüstü Genel Kurul çalışmaları kapsamında Tekirdağ’a gelen Akşener, Süleymanpaşa ilçesinde bulunan İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda partililerle bir araya geldi. Akşener burada yaptığı konuşmasında, “Biz bir yola çıktık. Bu yol, Meral Akşener’in genel başkan olması için çıkılmış bir yol değil. Bir mücadeleye başladık. Bu mücadele, Meral Akşener’in genel başkan olması için yapılan bir mücadele değil. Bu mücadele, 1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya çıkan hazin tabloya itiraz eden ülkücü iradenin mücadelesidir” dedi.
MHP’nin 1 Kasım seçimlerinde ortaya çıkan tabloyu hak etmediğini savunan Akşener sözlerine şöyle devam etti:
“Bu hazin tabloya itiraz eden, bu hazin tabloyu kabul etmeyen MHP’nin bu sonucu hak etmediğini düşünen Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve ülkücü iradenin bu ülkeyi yönetmeye hazır olduğunu düşünen, buna inanan ve zamanın hiçbir döneminde, tarihin hiçbir sayfasında bugünkü kadar ülkücü kadroların, milliyetçi hareket kadrolarının bu milleti ve bu ülkeyi yönetmesini istemediği, mecbur olmadığı bu kadar büyük bir mecburiyetin hasıl olması sebebiyle çıkılmış bir yoldur”
Kendilerine karşı olumlu tepkiler olduğuna dikkat çeken Akşener, “Bu hamle savrulan Türkiye’nin, kardeşlik hukuku bozulan milletimizin, MHP’ye hadi gel yönet, iktidar ol deme çağrısına kulak verme hareketidir. Böyle bir zamanda size ihtiyaç var. Hadi çalışın, gelin bize, duyun bizi ve biz, sizi iktidar yapalım diyor. Türk milliyetçileri, ülkücüler bu sese kulak verdiler. Dedik ki, 1 Kasım seçimlerinden içimiz yandı. İçi yanmayanlara dedik ki, siz dediniz ki kurultay toplanmalıdır. Türk milliyetçilerinin, ülkücülerin bu talebi yerine getirilmelidir Bu aynı zamanda günümüz şartlarında demokratik bir haktır. Demokrasinin işlemesi için ortaya konulan meşru bir çağrıdır” şeklinde konuştu.
“DÖNMEYECEĞİZ, KORKMAYACAĞIZ, YILMAYACAĞIZ VE YIKILMAYACAĞIZ”
“Bu yol çileli bir yol, bu yol uzun bir yol, bu yol çileli bir yol. Ama ülkücüler, Türk milliyetçileri yılar mı? Hayır. Yıkılır mı? Hayır. Korkar mı? Hayır. Döner mi? Hayır. Dönmeyeceğiz, korkmayacağız, yılmayacağız ve yıkılmayacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.
MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener’in ziyaretlerine yarın Kırklareli’nde devam edeceği öğrenildi.

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.