TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Akşener Vatan’ı Geziyor

Akşener Vatan’ı Geziyor

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

– ESKİ MHP MİLLETVEKİLİ MERAL AKŞENER:
– “MİLLETLE BERABER YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
– “MİLLETİN VE ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİMİZİN SESİNİ DUYUYORUZ, YA BAŞARACAĞIZ YA BAŞARACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski milletvekili Meral Akşener, milletle beraber yürümeye devam edeceklerini söyledi.
Meral Akşener, MHP Genel Merkezi tarafından teşkilatı kapatılan illerden biri olan Çorum’u ziyaret etti. Görevden alınan eski MHP İl Başkanı Bekir Çetin ve partililer tarafından karşılanan Akşener, daha sonra Pirbaba Parkında vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşla sohbet eden Akşener, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Akşener, 1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya çıkan sonucu Milliyetçi Hareket Partisi’ne yakıştıramayıp itiraz eden üst kurul delegelerinin olağanüstü kurultay talebi neticesinde ortaya koydukları iradenin genel merkez tarafından yok sayılması, daha sonra bir adım ileri giderek bu konuda imza vermiş il başkanlarının bulunduğu illerin tümünün kapatılması üzerine Çorum’a geldiklerini belirtti.
Siyasi partileri milletin kapatacağını dile getiren Akşener, “Allah millete kapattırmasın. İllerimizin valilik üzerinden kapatılmış olmasını kabul etmemiz mümkün değil. Doğru bulmuyoruz. MHP, sadece 12 Eylül zamanında diğer partilerle beraber kapatılmıştır. Bu yapılan eylemi, davranışı doğru bulmadığım için buradayım. Bütün gittiğimiz şehirlerde gördüğümüz ilgi, alaka, coşku gittiğimiz yolun doğru olduğunu, ülkücü irade ve milletin sesini doğru duyduğumuzu, sadece ülkücü iradenin değil milletin itirazlarını da doğru okuduğumuzu gösteriyor. Haklı olduğumuzu, haklının yanında olmaya devam edeceğimizi gösteriyor” dedi.
Çorum’da gördükleri tabloyu iktidar yürüyüşü olarak değerlendiren Akşener, “Bundan sonra önce MHP genel merkezinde bir değişiklik yapalım, onlar gitsin biz gelelim diye yola çıkmadık. Türk siyasetine meydan okumak için yola çıktık. Hem siyaseti, hem devletin pek çok oranda zarara uğramış alanlarını, yeni baştan yapılandırmak için yola çıktık. Ülkücü kardeşlerimizin bu desteğini duymazlıktan gelmeyeceğiz, kulaklarımızı kapatmayacağız, odalara kendimizi kilitlemeyeceğiz, milletle beraber yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Akşener, bir gazetecinin “süreç tıkanırsa B planınız var mı” yönündeki sorusuna şöyle yanıt verdi: “Ben hiçbir yere iki atla gitmedim. Her yere tek atla gitmişimdir. Dolayısıyla süreç işleyecek kolay değil. Çileli bir yol. Allah ve millet haklının yanındadır. Milletin ve ülkücü kardeşlerimizin sesini duyuyoruz. Ya başaracağız. Ya başaracağız.”
Akşener, konuşmasının ardından partililerle birlikte Gazi Caddesinde yürüyerek halkı selamladı.

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.