TürkiyeSON - 24.09.2023 -

Aktif Eğitim-Sen’den Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Kursu

Aktif Eğitim-Sen’den Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Kursu

Malatya Aktif Eğitim Sen, tarafından Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı kursu düzenlendi.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikalı Eğitim programına Malatya’da Eğitimci ve Eğitime ilgi duyanlarla sendika üyesi olup olmayan 41 eğitimci katıldı.

Öğrenci koçluğu eğitimi, eğitimci Cahit Tutal tarafından verildi.

Cahit Tutal, yapılan kurs çalışmasını değerlendirdi.’’ Kursiyerlerimiz yapılan bu eğitim çalışmasından çok memnun kaldılar. Başarı belgelerini alan kursiyerler sosyal hayatta ve eğitim hayatında kullanabilecekleri çok kıymetli bilgiler öğrendiler. Malatya Aktif Eğitim Sen den talep edilen kurslar arasında akıl oyunları ve diksiyon eğitimi hızlı okuma kursları yer alıyor. Bu kursların devamını diliyorum.’’ dedi.

Malatya Aktif Eğitim Sen İl Başkanı Fatih Yanardağ, ‘’sendika olarak öğrenim faaliyetlerine aralıksız devam ediyoruz. Kursa katılan eğitimci ve eğitimle ilgilenenler memnuniyetlerini belirtiyorlar. Bu tür eğitimlerin devam edecektir.’’ dedi.

Yanardağ,’’Sendikacılığa yeni bir soluk olamaya çalışmaktayız. Bu noktada eğitimler ile hem kendi üyelerimize hem de tüm eğitimcilere dönük olarak yeni eğitimler vermeye devam edeceğiz. Sendikacılık birilerine destek olarak birilerini görmezden gelme değildir. Biz tüm eğitimcilere destek olmak için varız. Acaba eğitime nasıl bir katma değer kazandırabiliriz? Biz bunun derdindeyiz. Yerinde ve makul eleştireler ile daha iyi bir eğitim için elimizden gelenleri yapıyoruz. Bununla da birlikte gelişim ve değişim için de bu gibi çalışmalar ağırlık vermekteyiz. Bizim yapmak istediklerimiz daha iyi bir eğitim, daha verimli insanlar ve daha sürdürülebilir bir eğitim sistemi. Biz bu hedeflere katkı sağlamak için elimizden gelenleri sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. ”dedi.

Eğitim alan kursiyerlerden Münevver Kapan,’’ kursun çok verimli geçti. Anlatılan konuları dinlerken zaman nasıl geçtiğini anlamadık. Öğrenci koçluğu eğitiminden edindiğimiz bilgileri gündelik yaşamda hemen uyguladık bu uygulamalardan hızlı sonuçlar aldık.’’ dedi

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikalı Eğitim programını başarı ile tamamlayan 41 katılımcıya sertifikaları veridi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: