TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin

Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin

Malatya’da hayırseverliği ile tanınan İşadamı Reşat Erdoğan önceki gün Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin, yol güvenliği sağlayan askerlere saldırısında şehit olan 26 yaşındaki Piyade Teğmen İbrahim Tanrıverdi için taziye mesajı yayımladı.

 

isadami-resat-erdoganReşat Erdoğan yapmış olduğu yazılı açıklamsında şunları söyledi; “Battalgazi’nin diktiği bayrağın yurdumuzdan inmemesi uğruna yıllardır nice canlar veren milletimizin evlatlarının hain ellerce kalleşçe şehit edildiği bu kara ve karanlık günlerde; şehitlik ziynetini sinesinde taşıyan Malatya’mızın güzide evlatlarından Teğmen İbrahim Tanrıverdi, bölücü terör örgütünce Şırnak Gabar Dağındaki birliğine düzenlenen terör saldırısında iki kahraman askeri ile birlikte şehit edilmiştir. Şehitlerimizin ailelerinin yüreğine düşen kor bir volkana dönüşüp tüm milletimizin yüreğini yakmıştır. Baba ocaklarından alınıp vatan toprağının kucağına teslim edilen o körpe bedenler, bu milletin bekası için göğe yükselen çelik bir siper gibidir. Onlar kınından çıkan bir kılıç gibi mübarek ruhları ile yurdumuzun afakının bekçileri olacaklardır.

Saygıdeğer Malatyalı kardeşlerim;

Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olarak ülkemizin doğusunda sağlam bir kale gibi duran güzel şehrimiz, aziz şehitleriyle olduğu gibi yaşayan akl-ı selim hemşehrileri ile de bu kara günlerin aydınlanmasında birer ışık olacaktır. Türkiye Cumhuriyetinin vefakar ve cefakar insanları, güzide vatan evlatlarımızın siyasi rant hesaplarına ve uluslararası ayak oyunlarına kurban edilmesine asla müsaade etmeyecektir. Hiçbir iktidarın ve dünya makamının hiçbir evladımızın kesip attığı kirli tırnak kadar değeri yoktur bizim hikmeti nazarımızda. Anaların gözyaşlarını bahane ederek yılanın başının büyümesine müsaade edenler, bugün gelinen noktada anaların kanayan yüreklerine yine bu milletin çelik sinesinin ve merhamet otağı yüreğinin merhem olacağını iyi bilmelidirler. Milletimizin cengâver ruhundan ve ordumuzun dünyaya korku salan gölgesinden bihaber odaklar, Devletimizi üç beş hainin insafına terk eylemişlerdir. Bu milletin damarlarında akan asil kandaki kudretten korkmayanlar çok yakında kendi kanlarında boğulacaklardır. Devletimiz İbrahim’imizin ve diğer şehitlerimizin kanının hesabını elbette soracaktır. Ama şimdi bizlere düşen, omuzlarına çöken evlat acısıyla ayakları tutmayan babasına omuz vermektir. Böyle vatan evladı yetiştiren öpülesi ellere el vermektir. Cenabı Allah’ın peygamberlikten sonra gelen en güzel makamı nasip ettiği İbrahim kardeşimize ve onun nezdinde tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin. Güzel vatanımız ilelebet payidar

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.