TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Alt yapıda son teknolojileri kullanıyor

Alt yapıda son teknolojileri kullanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), kanalizasyon ve yağmur suyu şebekelerinde Avrupa’da kullanılan teknolojileri Malatya’da kullanmaya başladı.MAK_0861 (1)

Konu ile bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi( MASKİ ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, yeraltından giden ve güzergahı bilinmeyen atık su hatlarının yeni cihazlarla birlikte 15 metre derinliğe kadar tesbit edilebilceğini belirterek, “Şimdiye kadar güzergahı bilinmeyen hatların tesbiti kazı yapılarak bulunmaya çalışılıyordu. Daha önce yapılan kanalizasyon çalışmaları yerin kazılmasına ve asfaltın daha çok zedelenmesine sebep oluyordu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, Malatya’nın gelecek 30 yılının planması için teknolojik çalışmalara ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Bizlerde bu doğrultuda, eski usulle yapılan çalışmaların maliyeti artırdığını, yeni teknolojilerle hem işin hızlı yürüyeceğini, hem de maliyetinin düşeceğini göz önünde bulundurarak, gerekli planlamalarımızı yaptık. Kullandığımız bu sistem ile arızalar noktasal olarak tesbit edilebilmektedir. Ayrıca yerin altında bulunan kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen arızalar görüntülü bir şekilde tespit edilecek. Sistem sayesinde kanalizasyon hatlarında oluşan kırılma, çatlama, çökme veya herhangi bir arıza görüntülü tesbit edilerek, noktasal müdahaleler yapılabilecektir ” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.