27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Altın Kalpli Çocuklar 4 Yıldır Bağış Yapıyor

Altın Kalpli Çocuklar 4 Yıldır Bağış Yapıyor

Hayat Ağacı Derneği’ne her yıl yardım toplayan Gazi Osman Paşa İlkokulu 4-B Sınıfı öğrencileri, 1. sınıftan bu yana bunu bir alışkanlık haline getirdi. Sınıf öğretmeni Yücel Budak’ın yönlendirmesi ile öğrenciler, ilkokul birinci sınıf sıralarında öğrenmeye başladıkları yardımlaşma ve dayanışma alışkanlığını, 4. sınıfta yine sürdürmeye devam ettiler.

Gazi Osman Paşa İlkokulu 4-B Sınıfı öğrencileri, 2016-2017 dönemi ikinci yarısından itibaren biriktirdikleri yardım kumbarası ve harçlıkları ile satın aldıkları Hikâye Kitabı Setlerini Hayat Ağacı Derneği’ne bağışladılar.

Sınıf Öğretmeni Yücel Budak ve beraberindeki öğrenciler, Hayat Ağacı Derneği’ni ziyaret ederek yanlarındaki bağışı teslim ettiler.

Gıda Bankası’ndan yardım alan ihtiyaç sahibi çocuklar için yardım kumbarası ve hikâye kitabı bağışlayan öğrenciler, yine her yıl olduğunu ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin mutluluğunu yaşadı.

Gazi Osman Paşa İlkokulu 4-B Sınıfı Sınıf Öğretmeni Yücel Budak, öğrencilerin 1. Sınıftan itibaren, birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere Hayat Ağacı Derneği’ne 4 yıldır bağış yaptıklarını belirterek, bu alışkanlığı bundan sonra da devam ettirmek istediklerini söyledi.

Diğer yandan öğrencilerin her biri 30 TL değerinde 29 adet Hikâye Kitabı Setinin yanı sıra yanlarında getirdikleri kumbarada 300 TL para biriktirdiği tespit edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.